مقررات فروش بلیت به مسافران اربعین

مقررات فروش بلیت به مسافران اربعین به گزارش دست و هنر آژانس های مسافرتی ملزم شده اند بلیت پرواز عراق در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهرماه را فقط به مسافرانی بفروشند که برای اربعین در سامانه «سماح» ثبت نام کرده باشند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، آژانس های مسافرتی در بخشنامه ای که اخیرا از سازمان هواپیمایی دریافت کرده اند، ملزم شده اند فقط به مسافرانی که در سامانه سماح برای اربعین ثبت نام کرده اند بلیت بفروشند.
در این بخشنامه تاکید شده که با عنایت به مصوبه ستاد اربعین درمورد لزوم ثبت نام متقاضیان سفر به عتبات عالیات در سامانه سماح، از هرگونه فروش بلیت، خارج از لیست اعلام شده در این سامانه که متعاقبا در اختیار شرکتهای مسافرتی و هواپیمایی قرار می گیرد، اجتناب کنند.
این بخشنامه همینطور یادوآور شده که بازه زمانی ۲۸ شهریورماه تا ۱۰ مهرماه برای سفر اربعین تعیین شده است.
همینطور تاکید شده که تصمیم درباره ثبت نام متقضایان و نحوه پیگیری امور اربعین توسط ستاد ملی اربعین گرفته شده و برنامه ریزی پروازها و شرایط سفر اربعین متعاقب آن اعلام می شود.
سقف قیمت بلیت پروازهای عراق در مناسبت اربعین از جانب سازمان هواپیمایی پنج میلیون تومان تعیین شده، اما با عنایت به رعایت نشدن نرخ اعلام شده و پراکندگی قیمت ها که از ۱۰ میلیون تومان هم فراتر رفته است، رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرده که اگر نرخ مصوب برای پروازهای عراق رعایت نشود با شرکتهای هواپیمایی برخورد خواهد شد.
پیش ثبت نام اربعین از روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه شروع شده و دولت عراق تا این لحظه با سفر ۶۰ هزار زائر ایرانی جهت شرکت در مراسم اربعین موافقت کرده است. طبق مقررات دو کشور، تنها زائرانی امکان حضور در اربعین را دارند که بیماری زمینه ای نداشته باشند، دو دز واکسن کرونا را زده و کارت واکسن معتبر داشته باشند، ویزای معتبر دریافت نمایند، ویزای عراق در اربعین هزینه ای ندارد و مجانی است. عراق در حال حاضر فقط با سفر هوایی زائرین موافقت کرده و تاکید داشته که ۷۲ ساعت قبل از پرواز تست منفی PCR همراه مسافر باشد.
عراق سال قبل مراسم پیاده روی اربعین را به شکل محدود و بدون حضور زائرین خارجی برگزار کرد.
منبع:

1400/06/24
14:21:33
0.0 / 5
224
تگهای خبر: سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی