نماز جماعت آنلاین، ابتکار یک امام جماعت در دوران کرونا

نماز جماعت آنلاین، ابتکار یک امام جماعت در دوران کرونا دست و هنر: قم همزمان با روزهای نخست ماه ربیع الاول، نخستین نماز جماعت آنلاین، در مجتمع آموزشی دکتر حسابی قم، اقامه شد.


حجت الاسلام احمد قادری امام جماعت نماز جماعت آنلاین مجتمع آموزشی دکتر حسابی قم، عنوان کرد: همزمان با روزهای نخست ماه ربیع الاول، نخستین نماز جماعت آنلاین، در این مجتمع اقامه شد.
وی افزود: باتوجه به مجازی بودن کلاس ها و عدم امکان حضور تمام دانش آموزان در مدرسه، برنامه ریزی کردیم تا هم زمان با اقامه نماز جماعت در نمازخانه که با حضور تعداد کمی از دانش آموزان تشکیل می شود، سایر دانش آموزان نیز بصورت برخط، نماز جماعت را همراهی کنند.
وی اظهار داشت: هر روز همزمان با زنگ نماز در مدرسه، معلمان و مربیانی که سر کلاس های مجازی مشغول تدریس هستند، بچه ها را دعوت به وضو گرفتن در خانه می کنند و خود به همراه تعداد معدودی از دانش آموزان، برای شرکت در نماز جماعت، در نمازخانه مدرسه حضور پیدا می کنند.
این کارشناس مرکز تخصصی نماز، ضمن تشکر از همکاری بسیار باارزش حسین خلیلیان، مسئول مجتمع آموزشی_فرهنگی دکتر حسابی قم، و آقای کریمی، مدیر محترم مقطع ابتدای، اظهار نمود: مجتمع دکتر حسابی در سالهای اخیر، پیشگام در گسترش فرهنگ نماز اول وقت بوده و اساسا اگر همکاری مسئولین، معلمان و مربیان مدرسه نبود، امکان برگزاری چنین نمازهای جماعت باشکوه و مثال زدنی، فراهم نمی شد.
حجت الاسلام احمد قادری به پیشینه اینگونه نماز جماعت اشاره نمود و اظهار داشت: در سال تحصیلی گذشته یعنی سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰، که همه کلاس ها بصورت مجازی برگزار شد، از نخستین مدارس کشور بودیم که طرح "نماز آنلاین" را در کلاس های درس، عملی کردیم؛ به شکلی که مورد استقبال خیلی از دانش آموزان، خانوادههای آنان و مسئولین محترم وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.
امام جماعت مجتمع دکتر حسابی با انتقاد از عملکرد ضعیف و غیر قابل دفاعِ وزارت آموزش و پرورش در دولت های قبل، نسبت به عدم پرداختن شایسته و در خور شان، به نماز مدارس، اشاره کرد: در آخر سال تحصیلی قبل، به وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد دادیم تا با ابلاغ طرح "نماز آنلاین" به ادارات کل آموزش و پرورش، گامی در جهت توسعه فرهنگ نماز، بردارد و متاسفانه باوجود این که هیچ هزینه ای برای آموزش و پرورش نداشت، این کار تا کنون صورت نگرفته است.
وی بیان کرد: درست است که فعلا مدارس بصورت غیر حضوری برگزار می شود؛ اما اخبار قطعی داریم که با وجود تعداد زیادی از طلاب حوزه های علمیه که آمادگی همکاری در اقامه نماز جماعت مدارس را داشتند و دارند، خیلی از مدارس آموزش و پرورش کشور در دوران پیش از کرونا، نماز جماعت نداشتند که نشان دهنده اوج بی مدیریتی و سوء تدبیر مسئولین است.
دانش آموخته مرکز تخصصی نماز حوزه علمیه قم با اعلان اینکه پُرکاری و کوشش های شبانه روزی و جهادی رییس جمهورِ محترم و وزیران او، روح امید را در جامعه زنده کرده است اظهار داشت: انشاالله با واکسیناسیون سراسری، برنامه ریزی ها و تمهیدات صورت گرفته، شاهد حضور همه دانش آموزان عزیزمان در مدارس کشور باشیم تا زمینه بهتری برای فراگیری علم، آموزش نماز و فرهنگ اسلامی به آنان فراهم گردد.
منبع:

1400/07/21
09:13:33
0.0 / 5
284
تگهای خبر: آموزش , شركت , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی