راستی دردهایم کو؟ منتشر گردید

راستی دردهایم کو؟ منتشر گردید به گزارش دست و هنر کسی انگار شن های ساعت شنی را به آسمان پاشیده است. زمان را گم کرده ام. می روم توی حیاط خانه. بابا و مامان نشسته اند روی تخت گوشه حیاط و چای می نوشند. آفتاب، از لابلای درختان خانه می تابد و رگه های نور، خویش را به گل های باغچه می رسانند.به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، «راستی دردهایم کو؟» زندگی داستانی شهید مدافع حرم دهه هفتادی؛ «عباس دانشگر» را روایت کرده است. عباس دانشگر، یک جوانِ دهه هفتادیِ پرشورِ اهل فکرِ عاشق پیشه بود که در گرماگرم نبردهای سوریه، راهی شام می شود و پله پله اوج می گیرد تا سرانجام پیش وند شهید را در کنار نامش بگذارند.

«راستی دردهایم کو؟» روایتی است از حیات عباس که از زبان خود او بیان می شود. نویسنده کتاب کوشیده است که از زبان دست نوشته ها و گفتار عباس بهره بگیرد، به مقصود و احوالات او نزدیک شود و پاره های بهم پیوسته خرده روایت های در ارتباط با او را به هم قفل و زنجیر کند و برشی از حیات او را از دوران نامزدی تا شهادت به تصویر بکشد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: «کسی انگار شن های ساعت شنی را به آسمان پاشیده است. زمان را گم کرده ام. می روم توی حیاط خانه. بابا و مامان نشسته اند روی تخت گوشه حیاط و چای می نوشند. آفتاب، از لابلای درختان خانه می تابد و رگه های نور، خویش را به گل های باغچه می رسانند.

گنجشک ها راه خانه را یاد گرفته اند. می نشینند روی درخت انار و سروصدایشان حیاط را پر می کند. بابا، خیره به گنجشک ها و غرق تماشای آن هاست. صدایم می کند و دستم را می گیرد. دست های بابا گرم اند. گنجشک ها را نشانم می دهد. طنین صدایش توی گوش هایم می پیچد و تکرار می شود: «عباس! مثل این گنجشک ها پرواز کن...» به حرف بابا گوش می دهم.»
1400/08/15
11:49:46
0.0 / 5
229
تگهای خبر: كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی