جشنواره موسیقی نواحی ایران صاحب دبیرخانه دائمی می شود

جشنواره موسیقی نواحی ایران صاحب دبیرخانه دائمی می شود به گزارش دست و هنر تفاهمنامه ایجاد دبیرخانه دایمی و برگزاری سالانه جشنواره موسیقی نواحی ایران بین معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری کرمان به امضا رسید.


به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی (سرپرست معاونت امور هنری) و علی زینی وند (استاندار کرمان) بامداد روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه تفاهمنامه ایجاد دبیرخانه دایمی و برگزاری سالانه جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان را امضا کردند.
محمود شالویی در مراسم امضای این تفاهمنامه اظهار داشت: جشنواره موسیقی نواحی ایران در دوره های مختلف در کرمان برگزار شده است و استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در برگزاری جشنواره همکاری و کوشیده اند که شرایط مناسبی را برای جشنواره و حضور و اجرای هنرمندان فراهم نمایند. با عنایت به سابقه جشنواره در کرمان، پیشنهاد شهروندان، جامعه هنری و استانداری کرمان مقرر شد دبیرخانه دایمی جشنواره در کرمان راه اندازی شود تا برنامه های جشنواره به نحو مناسب تر و منسجم تری ادامه یابد.
سرپرست معاونت امور هنری افزود: انتظار این است که برای رفع نقصها تلاش شود و شرایط مناسبی برای میزبانی این رویداد و هنرمندان و همینطور رضایت هنرمندان موسیقی نواحی فراهم گردد. تفاهمنامه این امکان را فراهم می آورد که از امروز دبیرخانه دایمی فعال و برنامه ریزی جشنواره صورت گیرد و برای ارتقای کیفی جشنواره با استفاده از نظرات تخصصی هنرمندان و کارشناسان تلاش شود.


استاندار کرمان هم اظهار داشت: با تشکیل دبیرخانه دایمی، برنامه ریزی جشنواره با زمان بندی مشخص و منظم انجام می شود و استان کرمان تلاش می کند با رفع نواقص، زمینه و امکان برگزاری جشنواره به نحو شایسته فراهم گردد. با تشکیل دبیرخانه دایمی جشنواره، انتظارت از این رویداد هم افزایش می یابد و لزوم دارد برای برگزاری یک جشنواره مناسب تلاش شود.
زینی وند افزود: استانداری کرمان در بودجه سالیانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بخش ثابتی را برای دبیرخانه دایمی جشنواره موسیقی نواحی ایران اختصاص می دهد و از ظرفیت های مختلف و نهادهای استان برای تقویت جشنواره استفاده می شود.
محمدرضا علیزاده ـ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ـ هم در این نشست اظهار داشت: دایمی شدن دبیرخانه، برنامه ریزی منسجم تری برای جشنواره را باعث می شود و تلاش می شود کاستی ها برطرف شود و همه نهادهای استان در برگزاری جشنواره همکاری کنند.
در این نشست محمد اله یاری؛ سرپرست دفتر موسیقی، احمد صدری؛ دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و دبیر چند دوره جشنواره موسیقی نواحی و سیدامین مؤیدی اصفهانی؛ مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری حضور داشتند.
منبع:

1400/08/24
21:01:02
0.0 / 5
124
تگهای خبر: جشن , جشنواره , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی