۲۵ آبان ماه در مركز همایش های برج میلاد صورت می گیرد؛

برگزاری اختتامیه جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده

برگزاری اختتامیه جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده پژمان، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های کامپیوتری از برگزاری اختتامیه جشنواره بازی های ویدئویی حقیقت مجازی و افزوده در روز 25 آبان ماه در مرکز همایش های برج میلاد اطلاع داد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، سید صادق پژمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی های کامپیوتری با اشاره به این که اولین جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده به دنبال امضای تفاهم نامه همکاری میان این دو مجموعه از ۱۵ شهریورماه با انتشار فراخوان کار خودرا شروع کرد، اظهار داشت: حمایت کامل از ظرفیت های موجود در صنعت بازی های ویدئویی کشور با رویکرد تقویت تولیدات داخلی و برگزاری جشنواره های ملی، منطقه ای و جهانی بمنظور ایجاد زمینه رقابت، میان دست اندرکاران فعال در صنعت سرگرمی و بازی همچون اهداف بنیاد ملی بازی های کامپیوتری برای رشد کمی و کیفی این صنعت است.
وی اضافه کرد: در اولین جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده تمام بازی سازانی که بازی هایی در این عرصه ساخته و توسعه داده اند، بدون در نظر گرفتن سال انتشار بازی امکان شرکت در این جشنواره را داشتند.
پژمان افزود: با اختتام مهلت ارسال اثر به این جشنواره در مجموع تعداد ۶۰ اثر برای ۲ بخش واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به دبیرخانه این رویداد فرستاده شد که در نهایت ۲۰ اثر به پروسه نهایی این جشنواره راه یافتند. از مجموع ۲۰ اثر راه یافته به مرحله داوری جشنواره تعداد ۱۰ اثر در زمینه بازی های واقعیت افزوده و ۱۰ اثر نیز در حوزه بازی های واقعیت مجازی است؛ همین طور در بین این آثار ۱۱ اثر برای پلت فرم موبایل و ۹ اثر برای پلت فرم pc است.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های کامپیوتری اظهار داشت: در آیین اختتامیه این رویداد از ۳ بازی ویدئویی برتر واقعیت مجازی یا افزوده که بیشترین امتیاز را از بخش داوری دریافت کرده اند با اهدای جوایز نقدی تقدیر می شود. همین طور در این مراسم از ۵ بازی برتر در حوزه های خاص نیز تقدیر خواهد شد.
بنا بگفته پژمان، این جشنواره به بازی رتبه اول، مبلغ ۷۰ میلیون تومان، بازی رتبه دوم، ۵۰ میلیون تومان و بازی رتبه سوم، ۳۰ میلیون تومان جایزه اهدا می کند.
آیین اختتامیه این رویداد از ساعت ۱۴ روز ۲۵ آبان ماه در مرکز همایش های برج میلاد با حضور مدیرعامل بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، مدیرعامل شرکت همراه اول و منتخبان جشنواره انجام می شود.


منبع:

1400/08/28
22:14:11
0.0 / 5
720
تگهای خبر: آثار , بازی , تولید , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی