نگاهی به عناوین روزنامه های جهان

ربات هایی که فقط دستور می دهند!

ربات هایی که فقط دستور می دهند! دست و هنر: روزنامه گاردین امروز درباره خانه های هوشمند و مجهز به ربات نوشته است. آیا دستورات ربات ها صاحبخانه را خشمگین خواهد کرد؟!


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با اهمیت ترین عناوین روزنامه های بزرگ جهان را برای مخاطبانش مرور می کند، امروز دوشنبه (۱ آذر ماه) نوشته است:

خانه هوشمندروزنامه گاردین نوشت: حالا که روبات های هوشمند الکسا و سیری گوگل، برای نظارت بر هر آن چه هست، به خانه ها آمده اند، تنها راه رهایی از دست آنها، بیرون زدن از خانه است. مفسرین مسائل اجتماعی می گویند آیا فن آوری هوشمند، جنگ خانگی را به راه انداخته است؟ حالا ارتباط آدم ها، در خانه با حضور فن آوری هوشمند، سه جانبه شده است. دستورهایی که روبات صادر می کند، صاحبخانه را خشمگین می کند. چراغ ها را خاموش نکردید. گاز روشن است. صدا نباید این قدر بلند باشد و سفارش ها و دستورات دیگر، که گاه صاحبخانه، روبات را خاموش می کند. روباتی که بر حرارت خانه، انتشار گازهای «سی او ۲» و میزان صداها و این که چه کسی زنگ خانه را زد، نظارت می کند. منتقدان می گویند سر کردن در خانه های هوشمند دشوار شده است.

تاوان سنگینال موندو نوشت: به هنگامی که غرب، کمک ها به افغانستان را قطع می کند، کودکان در «هلمند»، تاوان آنرا با مرگ خود می دهند. تاوان سنگین مرگ فجیع کودکان. تازه قحطی و گرسنگی در سرزمین ویران مانده، فرا می رسد.کودک کار در راه اسکارال موندو در اسپانیا همین طور نوشت: کودک کار، وینوتراج، که به تماشای فیلم ها در هند می نشست، حالا برگزیده سینمای آن کشور برای اسکار است. کودک کار روز گذشته، که زندگی جز تماشای فیلم برایش معنا نداشت، حالا در جاده افتخار سینمای هند است. کودک کار در بازار گل بود.اعتراض به محدودیت کرونایی

دی ولت در آلمان نوشت: ناآرامی های ضد قرنطینه در هلند، گسترش یافت و تظاهرات ادامه پیدا کرد. پلیس آتش گشود. در وین هم ده ها هزار تن برای محدودیت های اعمال شده به جهت افزایش مبتلایان به کرونا به اعتراض آمدند.


رسوایی داوری انگلیس
فایننشال تایمز نوشت: رسوایی داوری و داوران فوتبال، انگلیس را لرزاند. فوتبال برتر انگلیس، ۴۰ داور دارد و همه سپید پوست اند. چرا سیاهپوستان جایی در بین آنها ندارند. بازیکنان جوان و سفید پوست کریکت در انگلیس، ۳۴ برابر بازیکنان جوان آسیایی تیره پوست اند.تسخیر فرانسهلوفیگارو نوشت: افراطیون راستگرا در اروپا دارند برای تسخیر دنیای سیاسی فرانسه خیز برمی دارند. آنها، تاریخی ناخوشایند، در سیاست داشتند. زمور، تندروترین آنها برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می آید.


تبرئه نوجوان قاتل آمریکاییسپر بلا کردن مشکل اساسی؛ با این عنوان روزنامه وال ستریت ژورنال از تبرئه کردن نوجوانی، که در تظاهرات ضد نژادپرستانه و با ادعای دفاع از خود، دو جوان را کشته و دیگری را مجروح کرده، می نویسد. حالا فاکس نیوز، دارد تکه های پازل این قتل را کنار هم می گذارد. شاید تصویری واقعی و کامل به دست بیابد. تاکر کارسون با جوان تبرئه شده، کایل رتین هاوس در برنامه تلویزیونی گپ و گو می کند. تاکر کارسون هفته دیگر میزبان او خواهد بود. نوجوانی که چهره قهرمان محافظه کاران آمریکایی شده است. برای خیلی از آمریکائیان البته او یک قاتل دردسرساز است.
منبع:

1400/09/01
23:00:17
0.0 / 5
56
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی