با ارسال یك نامه انجام شد؛

مخالفت کمیته کهنه سربازان آمریکا با انتشار یک بازی کامپیوتری

مخالفت کمیته کهنه سربازان آمریکا با انتشار یک بازی کامپیوتری دست و هنر: شورای روابط اسلامی آمریکا و کمیته کهنه سربازان برای صلح، با انتشار بازی شش روز در فلوجه مخالفت کرده و خواهان جلوگیری از انتشار آن شدند.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی ایران در عراق و شورای روابط اسلامی آمریکا و کمیته کهنه سربازان برای صلح از شرکت های بزرگ سازنده بازی های کامپیوتری (والف استریم، اکس بوکس وسونی پلی استیشن) درخواست نمودند از دریافت و انتشار بازی "شش روز در فلوجه" که توسط شرکت آمریکایی "وکترا" تولید شده اجتناب کنند.
نهاد عوض مدیر اجرائی شورای روابط اسلامی و گرت ریبنهاگن رییس کمینه کهنه سربازان برای صلح، با ارسال نامه ای به فیل اسپنسر، نایب رییس اجرائی شرکت ماکروسافت وجیم رایان مدیر اجرائی شرکت سونی خواهان پیشگیری از انتشار بازی شدند که مقرر است به زودی منتشر شود.
در این نامه علت مخالفت با انتشار این بازی اینطور ارزیابی شده است که این بازی «شبیه سازی قتل عرب ها» را نمایش می دهد و خشونت هایی را تحسین می کند که در جریان آن بیش از ۸۰۰ غیرنظامی عراقی کشته شدند و در عین حال به صورتی توجیهی برای جنگ غیرقانونی آمریکا مقابل عراق است. همچنانکه روایت های اسلام ستیزی را تقویت و تشویق می کند. در بخش دیگری از این نامه آمده است: بازی هایی مثل بازی شش روز در فلوجه تقویت کننده فرهنگی است که خشونت و کشتار غیرنظامیان عراقی را تشویق می کند.
این بازی برای نخستین بار در سال ۲۰۰۹ توسط شرکت "اوتومک کیم" ارائه شد. اما مخالفت گسترده مردمی و سازمان های ضد جنگ موجب شد تا شرکت منتشر کننده این بازی از برنامه خود عقب نشینی کند. اما در سال ۲۰۱۶ بار دیگر پیتر تامتی مدیر شرکت اوتومک کیم با راه اندازی استودیوی خود، به نام وکترا، برای انتشار این بازی در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی نمود.


منبع:

1400/09/02
16:24:10
0.0 / 5
50
تگهای خبر: بازی , تولید , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی