یقینی مطرح كرد؛

معرفی کاراکتر ملی برای کودکان با اهمیت ترین هدف جشنواره قهرمان من است

معرفی کاراکتر ملی برای کودکان با اهمیت ترین هدف جشنواره قهرمان من است مدیرعامل مجمع ایران نوشت اظهار داشت: معرفی کاراکترهای ملی برای کودکان و نوجوانان، یک ضرورت فرهنگی است و دبیرخانه دائمی جشنواره قهرمان من با هدف معرفی فعالیت خودرا شروع می کند.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، محمد یقینی مدیر عامل مجمع «ایران نوشت» در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهمیت تولید صنایع فرهنگی اظهار داشت: در صنایع فرهنگی، علاوه بر موضوع مصرف محصولات، تاثیرگذاری فرهنگی نیز بعنوان هدف نهایی در تولید محصول در نظر گرفته می شود.
وی با اظهار تاسف از این که از ۱۰ کاراکتر برتر و شناخته شده در بین کودک ایرانی، هیچکدام ایرانی نیستند، اضافه کرد: با اهمیت ترین هدف جشنواره قهرمان من، ایجاد یک یا چند کاراکتر ملی است که شخصیت حاج قاسم سلیمانی، ظرفیت الگونمایی و قهرمان پروری بعنوان یک کاراکتر ایرانی با قابلیت های بین المللی را دارد.
یقینی افزود: نخستین جشنواره قهرمان من با محوریت شهید سلیمانی برگزار شده بود و دومین دوره این جشنواره با محور حاج قاسم و دیگر قهرمانان مانند شهدای سلامت، در دو سطح حرفه ای و دانش آموزی انجام می شود. مجمع «ایران نوشت» نیز تلاش می کند تا برگزاری جشنواره قهرمان من، زنجیره تولید محتوا و همکاری میان سازمان ها، طراحان و تولید کنندگان را فراهم آورد.
حسین شکاری، دبیر جشنواره «قهرمان من» نیز در این جلسه اظهار داشت: فراخوان جشنواره از امروز در سراسر کشور شروع شده و طراحان و علاقه مندان به تولید محصولات فرهنگی می توانند ایده ها و طرح های خودرا به دبیرخانه جشنواره به آدرس www.ghahreman.ir ارسال نمایند.
وی جریان سازی فرهنگی را از اهداف دیگر این جشنواره خواند و افزود: آثار برگزیده در سطح حرفه ای و در سطح دانش آموزی توسط داوران ارزیابی و معرفی می شود. تولید محصولات فرهنگی، دارای ۱۶ دسته بندی و ۱۷۰ حرفه است که آثار برگزیده جشنواره، در چهار حوزه اسباب بازی، لباس و پوشاک، نوشت افزار و دیگر محصولات جانبی فرهنگی، به تولید کنندگان محصولات فرهنگی همین طور خانواده های ایرانی معرفی می گردند.
دومین جشنواره ملی قهرمان من با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز آفرینش های هنری بسیج، شهرداری تهران، انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی و دیگر مراکز فعال در تولیدات فرهنگی متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی انجام می شود.

1400/10/04
12:31:54
0.0 / 5
957
تگهای خبر: آثار , اسباب بازی , انجمن , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی