عروسکی روی آب منتشر گردید

عروسکی روی آب منتشر گردید به گزارش دست و هنر مجموعه داستان «عروسکی روی آب» نوشته ماشاالله خاکسار منتشر گردید.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، این مجموعه داستان در ۱۶۶ صفحه و با قیمت ۷۰ هزار تومان در نشر نونوشت راهی بازار کتاب شده است
در معرفی ناشر از این مجموعه آمده است: داستان های این مجموعه در ادامه شیوه مألوف داستان نویسان جنوب، بخصوص خوزستان است که مایه های رئالیستی پررنگی در پرداختن به زیست انسان دارد. داستان های این مجموعه به طیف متنوعی از زیست حاد در این سامان اشاره دارد. از تجربه کنشگران سیاسی تا زیست و زندگی کارگری تا تجربه های متاخر همان کاراکترها نزدیک به روزگار حالیه ما و بسی بیشتر.
در بخشی از این کتاب می خوانیم: می دانم این جا کسی سیر نمی گردد یک وعده غذای گرم آن هم آش و برنجی که سازمان ملل می دهد سیر شان نمی نماید. به پیرزن که عصازنان به دنبال دخترک راه افتاده نگاه می کنم می بینم عده شان زیاد شده و همه امیدشان به کمک های بین المللی است که آن هم به وسیله مسؤلان اردوگاه خرید و فروش می شود.
برای زنان و دخترانی که برای تهیه غذا و لباس به تن فروشی افتاده اند دلم می سوزد و در بین آنها بیشتر برای صبریه که دیده ام اهل کتاب و شعر است. دختر لاغراندام سبزه ای که مثل رقصندگان اسپانیایی، گیس سیاه و چشمان درشت سیاهی دارد. یکی دوبار دیده ام به چادرم آمده و دنبال کتاب تمام وسایلم را به هم ریخته، فکر می کند نمی فهمم.
می خندم: «تو که فارسی بلد نیستی؟»
با چشم سیاه زیبا زل می زند توی صورتم: «یاد می گیرم.» و از خیام و حافظ تکه شعرهایی می خواند.1400/10/30
11:27:35
0.0 / 5
311
تگهای خبر: خرید , كتاب , لباس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی