معاون رئیس جمهور:

مدارس شاهد از مأموریت ذاتی خود فاصله گرفته اند

مدارس شاهد از مأموریت ذاتی خود فاصله گرفته اند به گزارش دست و هنر، قزوین رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اظهار داشت: متأسفانه مدارس شاهد از مأموریت ذاتی خود فاصله گرفته اند، ازاین رو ما مخالف افزایش مدارس شاهد و این گونه بنگاه های اقتصادی هستیم چونکه مهم ترین مبحث نظام تربیتی صحیح است تا این افراد مدیران آینده نظام باشند.


امیرحسین قاضی زاده هاشمی در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که امروز ۳ آذر ۱۴۰۱ در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار نمود: استان قزوین به خاطر سبقه همه جانبه ای که در تمدن سازی دارد و در دوره صفویه پایتخت ایران بوده، انتظار می رود در حوزه حفظ فرهنگ تمدنی سرزمین نقش آفرینی کند.
وی اضافه کرد: این استان از تابحال دوران دفاع مقدس چهره های شاخصی را تقدیم انقلاب کرده است و امیدواریم که قزوین با عنایت به شرایطی که در ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارد نقش الگویی برای سایر استان ها ایفا کند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور خاطرنشان کرد: سازمان بنیاد شهید برای توسعه فرهنگ ایثار و حفظ نظام تربیتی تشکیل شده است چونکه توجه به منزلت و جایگاه خانواده های شهدا جزئی از حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی اظهار داشت: بنیاد شهید بعنوان معاونت ریاست جمهوری در نظر گرفته شده و در تشکیل شورایعالی ترویج و توسعه ایثار و شهادت باید جدیت بیشتری وجود داشته باشد تا از این طریق به ترویج ایثار و شهادت پرداخته شود. ما وظیفه داریم عملکرد تمامی دستگاههای کشور در حوزه عمل به قوانین و مسئولیت ها در حوزه ایثار و شهادت را احصا کرده و خدمت مقام معظم رهبری و ریاست قوا ارسال نماییم.
این مسئول بیان نمود: در حوزه مسکن خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران هم اکنون ۴۵۸۳ نفر در قزوین برای مسکن ثبت نام کرده اند که ۲۳۰۶ نفر جزو فاقدین هستند چونکه این افراد طی ۴۰ سال گذشته هیچ گونه خدماتی دریافت نکرده اند و در اولویت دوم ۲۲۷۷ نفر قرار دارند.
وی اظهار داشت: در دوره قبلی ساخت ۱۵۰۰ واحد تفاهمنامه بنیاد شهید برای ساخت مسکن در قزوین بود که فقط برای ۱۳۶ مورد آن اقدام جزئی شده است.
هاشمی بیان نمود: مسکن در سبد هزینه خانواده مبحث مهمی است و ما آمادگی داریم زمینی که در قزوین از اموال بنیاد شهید است را برای ساخت مسکن خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران در نظر بگیریم.
وی اظهار داشت: برای ساماندهی گلزار شهدای قزوین ۷ میلیارد تومان مصوب شده که تا کنون ۳ میلیارد تومان آن اختصاص پیدا کرده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: افرادی که در بنیاد شهید قزوین برای دریافت شغل ثبت نام کرده اند ۲۱۶۲ نفر هستند که ۱۸۹ نفر از آنان فرزندان شهدا و ۹۷۷ نفر فرزندان جانباز ۲۵ درصد به بالا هستند. همینطور دولت موظف شده است فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد به بالا را برای استخدام جذب نماید که برای استان قزوین به جذب ۱۹۰ نفر مجوز داده شد که در نهایت ۱۲۷ نفر جذب شدند.
وی اظهار نمود: به صورت کلی میزان تسهیلات تخصیص یافته خوداشتغالی ۱۴۸ میلیارد تومان است که از آغاز سالجاری تا کنون ۳۸ نفر از بنیاد شهید قزوین تسهیلات دریافت کرده اند.
این مسئول بیان نمود: در حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی همکاری خوبی دارد ولی برخی مراکز در قزوین مشکلاتی دارند که باید توجه داشته باشیم توجه به ایثارگران مسئولیت همه ماست تا به زحمات این افراد بی احترامی نشود.
وی اظهار داشت: در قزوین ۵۶۸ نفر از دانش آموزان و ۱۹۲۵ نفر از دانشجویان از خانواده ایثارگران هستند که ۲۳۴ نفر از آنان روزانه و مابقی شهریه پرداخت می کنند ولی تصمیم داریم دانشجویان شهریه پرداز کاهش پیدا کند و به صورت دولتی تحصیل کنند.
هاشمی خاطرنشان کرد: متأسفانه مدارس شاهد از مأموریت ذاتی خود فاصله گرفته اند و در اتفاقات اخیر شاهد بودیم بعضی از مدارس شاهد در کشور گرفتار این مسائل شدند ازاین رو ما مخالف افزایش مدارس شاهد و این گونه بنگاه های اقتصادی هستیم چونکه مهم ترین مبحث نظام تربیتی صحیح است تا این افراد مدیران آینده نظام باشند.
این مسئول در انتها اظهار داشت: در تلاش هستیم مدرن ترین مرکز توانبخشی ایثارگران را در استان قزوین تأسیس نماییم که در این خصوص نیازمند کمک های دانشگاه علوم پزشکی هستیم.
منبع:

1401/09/03
16:49:23
0.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی