مونسان وعده داد؛

سازمان میراث فرهنگی پیگیر رفع معضل بیمه هنرمندان صنایع دستی است

سازمان میراث فرهنگی پیگیر رفع معضل بیمه هنرمندان صنایع دستی است دست و هنر: رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: باآنكه حل مشكل بیمه هنرمندان كار دشوار و در گروی تأمین اعتبار بسیار است، اما همچنان پیگیر این مسئله هستیم.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، علی اصغر مونسان در چهارمین همایش «همای هنر» كه به تجلیل از هنرمندان پیشكسوت صنایع دستی و هنرهای سنتی می پرداخت، صنایع دستی را محل تلاقی هنر و صنعت دانست و اضافه كرد: هنر جلوه گاهی برای اندیشه های ناب و زیباست. رشته های مختلف هنری چون نقاشی، فیلم، موسیقی و شعر، نشان دهنده طرز تفكر ناب یك هنرمند هستند، اما در صنایع دستی این زیبایی دوچندان می شود، چون هنرمند از صنعت هم بهره می گیرد و علاوه بر اینكه در احجامی كه به ظاهر جامد هستند، روح زیبایی را می دمد و یك اثر هنری خلق می كند، به درآمدزایی و تولید اشتغال هم توجه نشان داده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وظایف این سازمان در قبال هنرمندان اشاره و بیان كرد: تولید در دست شماست؛ آنچه ما باید انجام دهیم، اینكه شرایطی را فراهم آوریم تا بازار صنایع دستی، بزرگتر و پررونق تر شود و به محلی برای كسب روزی حلال و اشتغال جوانان تبدیل گردد. ما باید تسهیلاتی را برای شما هنرمندان فراهم آوریم؛ همچون این تسهیلات، وام ارزان قیمت و بلندمدت ۶ درصدی است كه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
مونسان همینطور با اشاره به طرح اشتغال روستایی اظهار داشت: دولت مبلغی معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان را در اختیار طرح اشتغال روستایی قرار داده است كه بخشی از آن به صنایع دستی تعلق می گیرد. یكی دیگر از مواردی كه ما باید به آن توجه نماییم، بحث تجاری سازی است. ما باید طرح های نو داشته باشیم و به سلیقه مشتری توجه نماییم. از جانب دیگر باید برندسازی را جدی بگیریم و صنایع دستی را به صورت فله ای در اختیار مشتریان نگذاریم.
وی اضافه كرد: حل مشكل بیمه هنرمندان به علت بدهی زیاد به سازمان تأمین اجتماعی دشوار است، چون كه ما باید سالانه هزار میلیارد تومان به این سازمان برای بیمه هنرمندان و قالیبافان پرداخت نماییم اما ما همچنان پیگیر این مسئله هستیم. از جانب دیگر، امیدواریم معاونت گردشگری در كنار صنایع دستی قرار گیرد و گردشگران خارجی كه به ایران می آیند، به این مقوله توجه بیشتری نشان دهند. اگر تعداد توریست به ۲۰ میلیون نفر برسد، ما از فروش بالایی در زمینه سوغات و صنایع دستی برخوردار خواهیم شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همینطور بیان كرد: امروز هتل های ما به صنایع دستی مزین می شوند. از جانب دیگر برج های فاخر و گران قیمتی در تهران ساخته می شوند كه رویكردشان استفاده از هنر فاخر ایرانی است؛ همه اینها امكان بیشتری را برای رشد و دیده شدن و همینطور به صورت برند درآمدن، در اختیار صنایع دستی ما قرار می دهد.

1396/11/21
14:09:50
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: بیمه , صنایع دستی , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی