عكسی قدیمی بر پوستر جشنواره جهانی فیلم فجر

عكسی قدیمی بر پوستر جشنواره جهانی فیلم فجر دست و هنر: پوستر اصلی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با استفاده از عكسی قدیمی مربوط به دوران ورود سینما به ایران، رونمایی گردید.


به گزارش دست و هنر به نقل از ستاد خبری جشنواره، این پوستر را علی خورشیدپور طراحی نموده است و در ادامه نگاه فرهنگی هویتی است كه در پوسترهای دو دوره گذشته هم مورد توجه قرار داشت.
این دوره از جشنواره جهانی در آستانه یكصد و بیستمین سال ورود سینما به ایران برگزار می گردد و به همین مناسبت جشنواره جهانی برنامه های ویژه ای را طراحی نموده است.
سیدرضا میركریمی كه برای سومین سال دبیری جشنواره را به عهده دارد، اظهار داشت: جشنواره جهانی فیلم فجر مهمترین رویداد فرهنگی، هنری جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل است كه قدمتی سی و شش ساله دارد و در رویكرد جدید خود تقویت همكاری و تعاملات آسیایی و منطقه ای، پیگیری اثرگذاری های متقابل سینمایی، تقویت جنبه های علمی و حرفه ای سینمایی و حضور فعال در عرصه دیپلماسی فرهنگی را هم مد نظر دارد.
این جشنواره از آخر سی وسومین دوره برگزاری خود و با حضور دبیر جدید صاحب دبیرخانه دائمی شد و در طول این سه سال ضمن برنامه ریزی و سازماندهی ارتباطات بین المللی، سینمای روز دنیا را هم زیر نظر دارد.
میركریمی تصریح كرد: برنامه ریزی ها برای برگزاری سی و ششمین دوره جشنواره از اردیبهشت ماه گذشته شروع شده ولی ما به احترام جشنواره ملی فیلم فجر، اطلاع رسانی جشنواره جهانی را تا آخر بهمن ماه به تعویق انداختیم.
میركریمی افزود: باشگاه سی هزارنفری جشنواره و حضورعلاقه مندان مردمی، دانشجویان، دانش آموزان و اهالی حرفه ای سینما و رسانه ها ملی و بین المللی پشتوانه برگزاری پر رونق جشنواره است و طراحی بخش های متنوع جشنواره نوید یك رویداد استاندارد و تراز مطلوب را می دهد.
دبیر سی وششمین جشنواره جهانی فجر اظهار داشت: جشنواره ی امسال متناسب با اهداف ملی، منطقه ای و بین المللی خود از بخش های متنوعی برخوردار می باشد و در كنار عرضه چشم اندازی از سلایق مختلف سینمایی جهان و توجه به سینمای جهان اسلام، كارگاه های علمی متعددی هم برگزار می نماید.
میركریمی اظهار نمود: با عنایت به موفقیت و اعتبار دو دوره گذشته جشنواره نزد محافل سینمایی و جشنواره های جهانی، امسال شاهد تقاضای گسترده برای حضور در جشنواره بودیم. همینطور با عنایت به حضور تعداد بی شماری از میهمانان خارجی اعم از مدیران فستیوال ها، پخش كنندگان و خریداران فیلم، با رشد چشمگیر درخواست فیلم های ایرانی جهت شركت در بخش های مختلف جشنواره و به خصوص بخش "مرور سینمای ایران" یا "نمایش های بازار بین الملل" روبه رو هستیم.
آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الكترونیكی جشنواره film@fajriff.com است.
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۷ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت۱۳۹۷) به دبیری سید رضا میركریمی در تهران برگزار می گردد.1396/11/27
16:57:20
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: جشن , جشنواره , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی