قاب هایی از طبیعت روی دیوار

قاب هایی از طبیعت روی دیوار دست و هنر: ۲۷ نقاشی از ۹ هنرمند با عنوان نمایشگاه گروهی ˮآپامهˮ و مبحث طبیعت روی دیوار رفت.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی گالری ایده، "آپامه" نمایشگاهی با مبحث طبیعت است كه جمعی از هنرمندان جوان از دریچه نگاه شخصی خود به این مورد نگاه كرده اند.
گلسا خداشناس شیرازی- نمایشگاه گردان "آپامه" درباره برگزاری این رویداد اظهار داشت: این نمایشگاه حاصل كار دانشجویان رشته نقاشی است كه نزدیك به چهار ماه برای آن زمان صرف كرده اند.
او درباره انتخاب نام "آپامه" برای این نمایشگاه توضیح داد: آپامه از نظر لغوی به معنای خوش رنگ و زیبا ترجمه می گردد. از آن جایی كه این اولین تجربه دانشجویان نقاشی بود، این نام هم با انتخاب خود آنان و بر مبنای نوع آثار كه عموماً بر طبیعت متكی است، اتخاذ شد.
خداشناس شیرازی اضافه كرد: در این نمایشگاه كه حاصل مطالعه دانشجویان روی طبیعت است، ۲۷ اثر از ۹ هنرمند به نمایش گذاشته شده است كه البته به علت داشتن مبحث آزاد دارای تنوع گسترده ای است.
این نمایشگاه گردان درباره دلیل تمركز روی مبحث طبیعت هم اظهار نمود: به نظر من امروز زمانی است كه هنرمندان باید برای پالایش روحی به سمت طبیعت متمایل شوند زیرا اگر هنرمندی بتواند با طبیعت ارتباط برقرار كند با پالایش روحی مسیر هنری خویش را هم به دست می آورد البته در بدو امر كار با طبیعت برای دانشجویان سخت بود اما با عنایت به اینكه طبیعت مادر ایده پردازی هنرمندان است، تمایل آنان به سمت و سوی مناسبی سوق پیدا كرد و نتیجه نمایشگاهی با سطح نسبتاً خوبی شد.
او هدف از برگزاری این نمایشگاه را دیده شدن آثار دانشجویانش بیان كرد و اظهار داشت: انجمن نقاشان بر اساس سیلاب های درسی دانشجویان، دیده شدن كارهای آنان را در مركز توجه قرار داده است ازاین رو هدف ما از برگزاری این نمایشگاه دیده شدن آثار هنرمندان جوان و ارتباط برقرار كردن با مخاطب بود.
خداشناس شیرازی درباره سبك آثار هم بیان كرد: سبك كارهای این نمایشگاه آزاد است و عموماً دانشجویان با استفاده از آبرنگ و جوهر كار خویش را عرضه كرده اند.
آثار فرشته آدینه زاده، عالیه غنی آبادی، فیروزه داودپور، مریم علی ناصری، حمیده شكری، مرضیه نخجوان، مهدی كلانتر، آزاده زندجو و مریم نظام الملكی در این نمایشگاه در معرض دید گذاشته شده است.
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه تا چهار اسفندماه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به گالری ایده واقع در خیابان كریم خان زند، خیابان خردمند شمالی، خیابان هجدهم، شماره ۲۶ رجوع كنند.1396/11/29
13:32:29
5.0 / 5
5141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی