استاندار زنجان:

گردشگری دفاع مقدس باید در جامعه شكل بگیرد

گردشگری دفاع مقدس باید در جامعه شكل بگیرد دست و هنر: استاندار زنجان از توجه به بحث گردشگری دفاع مقدس در میان عموم مردم اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدام باید به شكلی باشد كه مردم در خود نیاز بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس را داشته باشند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، اسدالله درویش امیری در جلسه ستاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، اظهار نمود: حفظ معنویت دفاع مقدس از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد كه یك گوشه از این معنویت، متعلق به اردوهای راهیان نور است.

وی اضافه كرد: شهدا، خاندان (ع)، مقام معظم رهبری و مردم نقطه مشترك ملت ایران هستند كه سرمایه عظیم تلقی می شوند كه متعلق به ملت ایران است كه در این راستا حراست و حفاظت از این سرمایه ها وظیفه و تكلیف همگانی است و باید با همه توان حفظ شود.

استاندار خاطرنشان كرد: شهدا و دفاع مقدس تاریخ گذشته، حال و آینده ملت ایران است، اینكه امروز این تاریخ با فراز و نشیب های بخواهد كم رنگ شود قابل تصور نیست، با وجود چنین وجه مشتركاتی باید تلاش نماییم مسیر ایثار و شهادت را ادامه دهیم؛ چراكه ملت ایران از این مسیر دست بردار نیستند.

وی خاطرنشان كرد: در روزهای تعطیلات نوروز كه عموم هم وطنان در تردد جاده ای هستند، نظام جمهوری اسلامی وظیفه سنگینی بر عهده دارد كه باید مراقبت شود؛ چراكه اگر یك حادثه ای برای یك هم وطن رخ دهد همه مسئول هستیم هم اكنون همه مسئولان امر متمركز شده اند تا ملت ایران تعطیلات خوب و سلامتی را سپری كنند.

درویش امیری تصریح كرد: با عنایت به افزایش قابل توجه مسافرت ها در روزهای نوروز، این دفعه تكلیف بسیار زیادی را بر دوش مسئولان می گذارد، كه در این بین اردوی راهیان نور یكی دیگر از برنامه های مهمی است كه در میان ایام تعطیلات نوروز برگزار می گردد اردوی راهیان نور آثار و تبعات معنوی در حفظ دفاع مقدس داشته كه بر كسی پوشیده نبوده است.

استاندار زنجان خاطرنشان كرد: امروز باید ما در بحث گردشگری دفاع مقدس حركت نماییم مردم باید گردشگری دفاع مقدس را در زندگی خود مشاهده كنند و در این راستا باید تلاش نماییم تا فضاها و محیط های كه دفاع مقدس در آن برگزار شده در سبد فرهنگی مردم قرار گیرد؛ به صورتی كه مردم در خود این نیاز را در بازدید از مناطق عملیاتی را داشته باشند.

وی تصریح كرد: قالب دستگاه ها مشاركت و همكاری لازم را در برگراری هرچه بهتر اردوی راهیان نور دارند، در بحث كمك مالی به این اردو باید عنوان نمود امسال كمتر از 40 درصد شاهد تخصیص اعتبارات عمرانی بودیم كه بابقی اعتبارات به اسناد اعتباری اختصاص داشت است در بخش اعتبارات فرهنگی و اجتماعی، امسال یك میلیارد و ۳۰۰ تومان به استانداری ابلاغ گردیده كه چه مقدار از این اعتبار تخصیص خواهد یافت مشخص نمی باشد.

در ادامه این جلسه فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار نمود: عملیات خیبر نخستین عملیات خاكی و آبی در دوران دفاع مقدس بود كه در این میان گردان ولیعصر(عج) زیر ضربات خرد كننده پاتك های سنگین دشمن در جزیره مجنون تا آخرین نفس جنگیدند، همینطور گردان امام حسین(ع) شهید محمد اشتری كه فرماندهی این گردان را بر عهده داشت نقش بسیار مهمی را در این عملیات ایفا كرد.

سردار جهانبخش كرمی خاطرنشان كرد: امروز ملت ایران جنگ بسیار خطرناك تر از جنگ روز گذشته پیش روی خود دارد، شبكه های ماهواره ای دشمن تمام عیار بر ضد انقلاب اسلامی هر لحظه مشغول فعالیت هستند كه لازم است در این عرصه با تمام توان مقابل این تهاجم بایستیم.

وی اضافه كرد: باید با تمام قوا در عرصه راهیان نور وارد شود، تنها روحیه ای كه می توان در مقابل دشمن ایستادگی كرد، روحیه جهاد و شهادت است كه ضروری می باشد تا نسل جوان را با این روحیه آشنا نماییم.

این مسئول خاطرنشان كرد: برای اعزام راهیان نور اقشار مختلف مردم، نیاز به كمك عمومی داریم، طی دو سال قبل وعده هایی از جانب استانداری و سایر مسئولان در كمك به این اردو داده شده بود كه محقق نشد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در ادامه اظهار داشت: تكمیل اردوگاه اسكان استان زنجان در جنوب كشور با مشكل اعتبار مواجه می باشد، اتمام این اردوگاه یكی از نیازهای مهم استان جهت اسكان زائران به حساب می آید كه لازم است هرچه سریع تر اقدام به تكمیل و بهره برداری كامل این اردوگاه صورت گیرد.

كرمی خاطرنشان كرد: اعتباری كه به سپاه استان در زمینه برگزاری اردوی راهیان نور داده می گردد در پاسخ گویی به نیازهای این اردو بسیار كم است كه لازم است عموم دستگاه های استان در این زمینه مشاركت لازم داشته باشند.

در ادامه این جلسه مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان اظهار نمود: راهیان نور یك برنامه بسیار مهم و اثرگذار است كه هماهنگی عموم دستگاه های می طلبد. شهدا كلید وحدت و همدلی مسئولان به حساب می آید.

قاسم محمدی اضافه كرد: لازم است جهت آشنایی هر بیشتر دانش آموزان و نسل جوان با تاربخ دفاع مقدس تلاش های بسیاری صورت گیرد.
1396/12/03
14:41:13
5.0 / 5
4340
تگهای خبر: فرهنگ , گردشگری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی