در گفتگو با مهر عنوان شد؛

بازارچه های نوروزی سهم زیادی در رونق اقتصادی صنایع دستی دارند

بازارچه های نوروزی سهم زیادی در رونق اقتصادی صنایع دستی دارند دست و هنر: یك هنرمند فعال در زمینه چرم معتقد است: بازارچه های نوروزی، بزرگ ترین بازارهای فروش صنایع دستی در جهان هستند و سهم زیادی در رونق اقتصادی صنایع دستی دارند.نیما ذاكری سعید از هنرمندان فعال در حوزه صنعت چرم، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خیلی از هنرمندان صنایع دستی، حاصل فعالیت خود در ماه های پایانی سال را در این بازارچه ها عرضه می كنند و به فروش آن دلخوش هستند. چراكه این بازارچه ها در همه استان ها برگزار می گردد و نقش مهمی در معرفی فرهنگ و آداب و رسوم هر منطقه از ایران دارد.
به گفته این هنرمند فعال در زمینه چرم، با عنایت به این كه، این بازارچه ها در استان های مختلف برگزار می شود، صنایع دستی، پوشاك و غذاهای محلی هر استان، در آن به نمایش درمی آید و مسافرانی كه به هر كدام از مناطق ایران سفر می كنند می توانند با خرید صنایع دستی، بخشی از هویت و فرهنگ آن شهر و خطه از ایران را با خود به ارمغان ببرند.
ذاكری سعید با اشاره به این كه برخی استان ها گردشگرپذیرند اظهار داشت: بعضی شهرها چون گركان، شیراز، اصفهان، تبریز، زنجان، مشهد و قم و استان هایی چون گیلان و مازندران در تابستان و عید نوروز مقصد گردشگری هستند. ازاین رو برگزاری بازارچه های نوروزی در این شهرها و استان ها از فروش بسیار بالایی برخوردار می باشد به همین خاطر باید شرایطی فراهم گردد كه هنرمندان از استان ها و شهرهای مختلف بتوانند به این مناطق بیایند.
او در پاسخ به این كه وضع بازارچه های نوروزی در استان های دورافتاده چگونه است بیان كرد: خوب است معاونان صنایع دستی در استان های مختلف، با یكدیگر در تعامل باشند برای مثال، سیستان و بلوچستان به كرمان نزدیك است و كرمان همچون شهرهای پرگردشگر. در نتیجه هنرمندان این استان می توانند به كرمان بروند و محصولات خویش را در بازارچه های نوروزی آن شهر به فروش برسانند.

1396/12/27
19:59:04
5.0 / 5
5689
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی