جشنواره صنایع دستی گنجینه فراخوان داد

جشنواره صنایع دستی گنجینه فراخوان داد دست و هنر: فراخوان دومین جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه منتشر گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، فراخوان دومین جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه كه از ۷ تا ۱۳ اردیبهشت درتهران برگزار می شود، اخیرا انتشار یافته است.
محمد باقر بلوچ دبیر این جشنواره اظهار داشت: از آن جا كه هنرمند امروز در دنیای مدرن و هیاهوی تكنولوژی، میان سنت روز گذشته و جهان پهناوری كه قرن ۲۱ در پیش چشمانش قرار داده؛ معلق مانده است. جشنواره گنجینه تلاشی است برای بازشناسی هویت های دیرین مان در گستره جهان معاصر. در این رویداد هنری از همه دانشجویان علاقمند به حوزه هنرهای صناعی (بدون محدودیت در شاخه ی تحصیلی) دعوت می نماییم تا در این جشنواره شركت نمایند.
وی درباره لزوم برگزاری گنجینه و رویدادهای مشابه اظهار داشت: با عنایت به نیاز اساسی دانشگاه ها بخصوص در حوزه هنرهای صناعی به پویایی در بخش های دانشجویی برآن شدیم تا جشنواره ای باعنوان «جشنواره ملی-دانشجویی گنجینه» را در زمینه صنایع دستی برگزار نماییم و شرایطی را فراهم نماییم تا كار گروهی و پویایی را در فضای دانشگاهی در بین دانشجویان هنر احیاء نماییم.
اساسی ترین هدف این دوره از جشنواره دستیابی به اثری خلاقانه در حوزه هنرهای صناعی است كه علاوه بر ریشه های فرهنگی محكم، همگام با نیازهای روز انسان معاصر باشد. پویایی فضای دانشگاهی برای ترغیب دانشجویان به خلق آثارهنری بدیع و متناسب با نیازهای روز جامعه و تولید بستری برای ارتقای سطح كیفی آثار و سطح علمی دانشجویان با برگزاری كارگاه های آموزشی عملی و نظری را از اهداف این جشنواره عنوان نمود.
بلوچ در ادامه اظهار داشت: از دیگر اهداف این جشنواره فراهم كردن زمینه ای برای ارتباط مستقیم بین دانشگاه و صنعت و پشتیبانی از تولید كنندگان داخلی است. این جشنواره دربخش عملی با گرایش های تخصصی چوب٬ فلز٬ سرامیك٬ شیشه٬ بافت٬ نگارگری و تذهیب و تلفیقی (Mix Material) برگزار می گردد شركت كنندگان در جشنواره باید دانشجو و یا دانش آموختگانی باشند كه بیش از ۳ سال از فارغ التحصیلی آن ها نگذاشته باشد وهیچ محدودیتی برای رشته تحصیلی شركت كنندگان در جشنواره وجود ندارد. هر هنرمند یا گروه هنری مجاز به ارسال ۵ اثر عملی و پژوهشی است و آثار باید در ۲سال اخیر خلق شده باشند.
وی همینطور اظهار داشت: در آثار حجمی ۳ تصویر از نماهای مختلف از هر اثر نیاز است و حجم تصاویر ارسالی باید بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ مگابایت باشند. آثاری كه دارای بیانیه (Statement) باشند و همینطور آثاری كه به صورت گروهی خلق شده باشند امتیاز بیشتری كسب خواهند كرد. آثار شركت كننده در جشنواره نباید پیشتر در جشنواره دیگری شركت داده شده باشند. شیوه نگارش مقالاتی كه در این جشنواره شركت داده می شوند باید برپایه استاندارد APA باشد و قبلا هم نباید در هیچ جشنواره ای شركت داده شده و یا انتشار یافته باشند. در اولین مرحله چكیده مقالات داوری خواهند شد.
دبیر جشنواره صنایع دستی گنجینه دانشگاه هنر اظهار داشت: به هنرمندانی كه آثارشان به بخش نهایی راه یافته، گواهی شركت در جشنواره اهدا می گردد و داوری آثار راه یافته به بخش مسابقه هم توسط گروهی از اساتید مجرب در هر رشته، انجام می گردد. تحویل آثاردرمحل نمایشگاه با مسئولیت كامل هنرمند انجام می گردد و جشنواره مسئولیتی درقبال ارسال آثار با استفاده از پست برعهده ندارد. به نفرات اول تا سوم شركت كننده تندیس جشنواره، لوح افتخار و هدیه نقدی جشنواره اهدا می گردد.
بلوچ درباره تقویم این جشنواره اظهار داشت: مهلت ارسال آثار ۱۱ فروردین ماه ۹۷، داوری اولیه آثــار ۲۰فروردین ماه ۹۷، تحویل آثار ۲۸ تا ۳۱ فروردین ماه ۹۷، داوری نهایی آثــار۳ اردیبهشت ماه ٬۹۷ زمان افتتاحیه و اختتامیه دومین جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه، به ترتیب ۷ و ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۷ است.
دبیرخانه جشنواره گنجینه واقع در تهران، خیابان انقلاب، روبروی پارك دانشجو، كوچه شهید بالاور، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر طبقه پنجم قرار دارد. شركت كنندگان برای كسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت جشنواره www.ganjinefestival.ir و یا كانال تلگرامی https: //t.me/ganjinehfestival رجوع كنند.

1397/01/09
11:17:04
5.0 / 5
5018
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی