آخرین وضعیت آماده سازی نمایشگاه كتاب تهران در مصلی

آخرین وضعیت آماده سازی نمایشگاه كتاب تهران در مصلی دست و هنر: مدیر كمیته اجرایی و رفاهی سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران گزارشی از فعالیت های اجرایی در محل برگزاری نمایشگاه كتاب تهران و وضعیت آماده سازی مصلای امام خمینی (ره) برای برگزاری این رویداد فرهنگی عرضه داد.به گزارش دست و هنر به نقل از ستاد امور رسانه ای و خبری سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران، حسین صفری اظهار داشت: فعالیت های اجرایی به منظور آماده سازی مصلی امام خمینی (ره) برای برگزاری نمایشگاه كتاب تهران پیش از سال جدید شروع شد و خوشبختانه بعد از بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سرعت بیشتری گرفته است.

او اضافه كرد: بر مبنای هماهنگی های انجام شده از تاریخ ۱۵ فروردین ماه كار واگذاری سالن ها صورت خواهد گرفت و تا ۲۰ فروردین ماه تمامی بخش ها بجز بخشی از شبستان اصلی كه برای برگزاری مسابقات قرآن كریم استفاده می شود، در اختیار ستاد اجرایی نمایشگاه قرار خواهد گرفت تا كار آماده سازی سالن ها و نصب زیرساخت های لازم صورت گیرد.

صفری با اشاره به بهره برداری از رواق های غربی و شرقی برای اولین بار در نمایشگاه كتاب تهران اظهار نمود: در دوره های گذشت كه نمایشگاه كتاب تهران در مصلی تهران برگزار می شد بیش از نیمی از فضای نمایشگاه زیر چادر برگزار می شد اما هم اكنون تنها ۲۰ هزار متر از فضای نمایشگاه به زیر چادر خواهد رفت.

مدیر كمیته اجرایی و رفاهی نمایشگاه كتاب تهران درباره جانمایی فضای نمایشگاه هم اظهار داشت: بر مبنای تغییرات بوجود آمده در مصلی امام خمینی (ره) فضایی نزدیك به ۱۵۰۰ متر مربع برای گمرك نمایشگاه در نظر گرفته شده است كه در طبقه منهای یك رواق شرقی است. طبقه همكف رواق شرقی و بالكن رواق شرقی هم در اختیار ناشران خارجی خواهد بود. در طبقه همكف رواق غربی ناشران آموزشی حضور خواهند داشت و در صورت كمبود فضا از طبقه اول رواق غربی( همسطح با بام شبستان) برای جانمایی این ناشران استفاده خواهد شد.

او سپس اضافه كرد: در فضای شبستان هم به مانند سال های پیش ناشران عمومی و بانك عامل حضور خواهند داشت. نیم طبقه اول شبستان هم محل فعالیت بازار جهانی كتاب، میهمان ویژه، سفارتخانه های كشورها و كارنامه نشر است. تنها ناشران دانشگاهی در فضایی نزدیك به ۱۲ هزار متر در ضلع جنوب شرقی مصلی در زیر چادرها خواهند بود.

سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران از ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری در محل مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود.1397/01/14
13:44:19
5.0 / 5
5339
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , مد , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی