در گفتگو با مهر عنوان شد؛

برگزاری بازارچه های نوروزی در استان های كم توریست سودی ندارد

برگزاری بازارچه های نوروزی در استان های كم توریست سودی ندارد دست و هنر: یك تولیدكننده گلیم اظهار داشت: موفقیت بازارچه های نوروزی صنایع دستی به میزان گردشگران بستگی دارد از این رو در بعضی استان های كم توریست نمی توان به فروش این بازارچه ها دلخوش بود.یاسر معصومیان از هنرمندان فعال در حوزه گلیم بافی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نمایشگاه های صنایع دستی می توانند به معرفی هنرمندان و نوع فعالیت آن ها كمك كنند، به شرط این كه برنامه ریزی شده و هدفمند جلو بروند و تبلیغ و اطلاع رسانی درستی برای این نمایشگاه ها وجود داشته باشد تا تعداد بازدیدكنندگان بالا رود و اصلا مخاطبان در جریان چنین نمایشگاهی قرار بگیرند.
این تولیدكننده گلیم به بازارچه های نوروزی و تاثیر آن بر فروش صنایع دستی اشاره و بیان كرد: موفقیت این بازارچه ها به میزان گردشگران در هر شهر یا استان بستگی دارد. طبیعی است كه میزان فروش در استان های گیلان و مازندران و گلستان و شهرهایی چون كاشان و اصفهان و شیراز بالاست اما من نوعی كه در خراسان شمالی و شهر بجنورد هستم نمی توانم به بازارچه های نوروزی دلخوش كنم. چون توریست چندانی به بجنورد نمی آید كه بخواهد از این بازارچه ها خرید كند.
معصومیان در ادامه بیان كرد: خیلی از هنرمندان و تولیدكنندگان كه در استان هایی چون خراسان شمالی زندگی می كنند همزمان با نوروز جهت شركت در بازارچه های نوروزی به استان ها و شهرهای دیگر چون مازندران و گیلان می رویم تا به فروش بهتر امیدوار باشیم.
او با اشاره به كاهش قدرت اقتصادی مردم و تأثیر آن در فروش گلیم و دیگر صنایع دستی ایرانی اظهار داشت: ما با ۲۰ بافنده در استان خراسان شمالی همكاری می نماییم. پیش از این محصولات خویش را تولید می كردیم و بعد به فروش می رساندیم اما شرایط كنونی تغییر كرده؛ به این مفهوم كه ابتدا سفارش می گیریم و بر مبنای میزان سفارشات خود، گلیم می بافیم. میزان صادرات هم به همین اندازه كاهش پیدا كرده؛ تحریم های اقتصادی و مشكلاتی كه در زمینه نقل و انتقال پول وجود دارد هم بی تاثیر نیست و سبب شده تا بازار خارجی ما تحت الشعاع قرار بگیرد.

1397/01/17
14:10:47
5.0 / 5
5653
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی