پل باغ ائل گلی سوژه مسابقه بین المللی طراحی معماری شد

پل باغ ائل گلی سوژه مسابقه بین المللی طراحی معماری شد دست و هنر: فراخوان مسابقه بین المللی طراحی معماری پل باغ ائل گلی با حمایت شهرداری تبریز منتشر گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، شهرداری تبریز در جهت برنامه های ارتقای كیفیت فضاهای تفریحی، توسعه توریسم شهری و به منظور افزایش قابلیت های گردشگری تبریز، در نظر دارد نسبت به طراحی و اجرای پل عابر پیاده در محل اتصال پارك های ائل باغی و ائل گلی، همراه با تولید فضای جاذب جمعیت در قالب گالری، رستوران، كافی شاپ و… با استفاده از برگزاری مسابقه بین المللی اقدام نماید. بدین منظور از افراد حقیقی و حقوقی فعال در زمینه های طراحی معماری و شهرسازی دعوت می گردد نسبت به عرضه و ارسال طرح های پیشنهادی در چارچوب فنی زیر اقدام نمایند. مسابقه در یك مرحله طراحی تفصیلی برگزار می گردد.
با توجه به خصوصیت های خاص پروژه همچون؛ قرارگیری بر روی اتوبان شهید كسائی و بعنوان نقطه عطف درخلال پارك تاریخی ائل گلی با پارك ائل باغی و هم مجاورت با محور عبور بین المللی و نقاط تردد مسافران، عرضه طرحی فاخر و ماندگار از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
شرایط مسابقه:
شركت در مسابقه برای همه علاقه مندان آزاد است.
– مسابقه حاضر به صورت آزاد و در یك مرحله برگزار می گردد.
– در مورد افراد حقوقی و گروه های شركت كننده در مسابقه، دبیرخانه مسابقه فردی را كه با عنوان سرگروه ثبت نام می كند در روند مسابقه (به عنوان رابط) به رسمیت می شناسد.
– برگزاركننده مسابقه، مجاز است آثار رسیده را بعد از اتمام مسابقه به نحو مقتضی و با ذكر مشخصات صاحب طرح منتشر نماید.
– برگزاركننده مسابقه كلیه حقوق آثار برگزیده در تمامی بخش ها را مطابق قانون پشتیبانی از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان برای خود محفوظ می داند.
– به آثاری كه بعد از مهلت مقرر به دبیرخانه مسابقه ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.
– ارسال اثر توسط شركت كنندگان به منزله پذیرش شرایط مسابقه است.
– هیچ یك از آثار رسیده به دبیرخانه مسابقه بعد از اتمام داوری به صاحبان آثار عودت داده نمی گردد.
– این مسابقه تحت نظارت دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی و در چارچوب آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی، مصوب جلسه ۵۱۳ مورخه ۸۱/۲/۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی، برگزار می گردد.
– مسئولیت بررسی و تصدیق اصالت آثار رسیده به دبیرخانه بر عهده هیئت محترم داوری مسابقه بوده و شكایات رسیده به دبیرخانه در این زمینه توسط هیئت محترم داوری بررسی و اعلام پاسخ خواهد شد.
هماهنگی با زمینه و بستر طراحی، ایده پردازی، نوآوری و ابداع، تحقق پذیری طرح به لحاظ اجرایی و بداعت و نوآوری با تاكید بر تولید فضای گردشگری جاذب جمعیت همراه با لحاظ دید، معیارهای كلی طراحی هستند.
معیارهای خاص طراحی:
۱ – تولید ارتباط و اتصال خلاقانه میان باغ تاریخی ائل گلی با پارك ائل باغی
۲- تولید فضای انسان مدار در تلفیق با طبیعت
۳ – تولید فضای جاذب جمعیت به لحاظ گردشگری و تفریحی
۴ – برقراری ارتباط با بناها و معابر اطراف با بهره گیری از معماری پایدار
۵- بهره مندی طرح از سازه و تكنولوژی روز در زمینه اجرا
۶ – تولید نشانه شهری و هویت برای محیط اطراف در مقیاس شهری
۷ – تأمین آسایش اقلیمی برای عابران و گردشگران
۸ – تحقق پذیر بودن طرح به لحاظ اجرایی
مدارك لازم برای شركت در مسابقه:
– فرم تكمیل شده شركت در مسابقه
– كپی شناسنامه، كارت ملی و عكس پرسنلی شركت كننده / شركت كنندگان
– عرضه طرح در قالب ۲ یا ۳ شیت فوم برد ۱۰۰*۷۰
– عرضه روند طراحی و توضیح كانسپت طرح عرضه شده در دو برگ A۴
– عرضه فایل طراحی و تصاویر سه بعدی از زوایای مختلف و ابعاد مختلف طرح حداقل به تعداد ۵ عدد، سایت پلان و اسكن مدارك شناسایی در قالب CD. تصاویر با فرمت JPEG یا TIF و ۳۰۰DPI خواهد بود.
– در صورت وجود طرح نورپردازی، عرضه نقشه های نورپردازی شب به همراه تصاویری از سه بعدی آن
– روی هیچ كدام از مدارك مسابقه (به جز فرم شركت در مسابقه) نبایستی نام و یا هر گونه نوشته یا آرم مشخص كننده طراح و یا شركت ذكر شود. جهت تضمین حقوق شركت كنندگان و صحت داوری، نام مسابقه، نام طراح، نشانی، شماره تلفن و نشانی الكترونیكی صرفاً روی بسته ارسالی نوشته شود.
* آثاری كه نام و مشخصات شركت كنندگان بر روی شیت طراحی قید شده باشد دریافت نخواهد شد.
نحوه عرضه مدارك:
– دریافت آثار با استفاده از ارسال پستی و یا رجوع به دبیرخانه مسابقه واقع در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز است.
* برگزاركننده در قبال تأخیر و یا خسارت وارده به مدارك پیش از تحویل آن به دبیرخانه، مسئولیتی را بر عهده نمی گیرد.
پیروز حناچی، محمدحسن طالبیان، اكبر تقی زاده اصل، سید جواد میرحسینی، بهرنگ بنی آدم، فرهاد آذرمی، علیرضا بهزادی و مازیار آصفی اعضای هیئت داوران این مسابقه هستند.
جوایز این مسابقه عبارت اند از: نفر اول: ۳۵۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر، نفر دوم: ۲۵۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر، نفر سوم: ۱۷۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر، نفر چهارم: ۱۰۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر، نفر پنجم: ۵۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر است.
علاقه مندان تا ۲۱ تیرماه ۱۳۹۷ می توانند آثار خویش را به دبیرخانه این مسابقه واقع در تبریز، چهارراه ابوریحان، نبش لاله زار جنوبی، شهرداری تبریز، ساختمان معاونت شهرسازی و معماری، كدپستی: ۵۱۷۴۶۴۳۱۱۹ ارسال نمایند و یا جهت كسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۴۷۹۳۳۶۳ تماس حاصل نمایند.

1397/01/24
15:00:54
5.0 / 5
4804
تگهای خبر: آثار , شركت , شهرداری , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی