مسابقات قرآنی انس را به شركت كنندگان می آموزند

مسابقات قرآنی انس را به شركت كنندگان می آموزند دست و هنر: مدیر حوزه علمیه مشكات اندیشه اظهار داشت: برگزاری مسابقات قرآنی باعث انس افراد با قرآن می گردد.


فاطمه حبیبی در گفت وگو با ایسنا بیان كرد: قرآن برای همه موقعیت های زندگی انسان ها برنامه ریزی نموده است و به تمامی ابعاد وجود انسانی توجه دارد كه با مطالعه آن می توانیم به ابعاد مختلف آن كه به صورت كلی و جزیی پرداخته شده است دست یابیم.
مدیر حوزه علمیه مشكات اندیشه با اشاره به اینكه با مطالعه قرآن درباره هیچ موضوعی گنگ نخواهیم بود، خاطرنشان كرد: متاسفانه از این برنامه طلایی غافل هستیم در دنیا ی غرب تلاش می كنند اتاق فكر تشكیل می دهند و در نهایت به همان نتیجه ای می رسند كه قرآن در هزار و چهارصد سال پیش رسیده است. باید قرآن از سر قبرها به داخل خانه ها بیاید و مهجور ماندگی را از قرآن برداریم.

حبیبی یكی از موضوعات مهم را جذب جوانان و انس آنها با قرآن دانست و اضافه كرد: بروز مشكلات سیاسی و اخلاقی از دلایل عدم توجه به قرآن است ازاین رو باید زیرساخت ها در این زمینه تقویت شود.

وی معتقد می باشد كه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به قرآن توجه شده است اما این توجهات كافی نیست و باید با قرآن انس بگیریم.

مدیر حوزه علمیه مشكات اندیشه با تاكید بر اینكه باید قرآن را از مهجوریت رها نماییم، خاطرنشان كرد: این كار باید از خانواده ها آغاز شود به صورتی كه هر روز والدین نشست هایی درباره قرآن داشته باشند و برای رفع مشكلات شان و پیدا كردن راه حل های خود به قرآن رجوع كنند.

حبیبی به آموزش و پرورش پیشنهاد داد تا قرآن را به شیوه جذاب به دانش آموان آموزش دهد.

مدیر حوزه علمی مشكات هم درباره نقش برگزاری مسابقات قرآنی هم توضیح داد: برگزاری مسابقات قرآنی اگر فقط برای مسابقه باشد خوب نیست اما اگر افراد را وادار به تفكر در قرآن كنند بسیار مهم است البته مسابقات قرآنی به افراد انس با قرآن را می آموزد كه همین مبحث نكته مهمی به حساب می آید.1397/01/26
14:45:35
5.0 / 5
4438
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی