در گفتگو با مهر تشریح شد؛

زیتونی چگونه رنگ سال مد ایران شد؟، هنوز سیستم مشخصی نداریم!

زیتونی چگونه رنگ سال مد ایران شد؟، هنوز سیستم مشخصی نداریم! دست و هنر: دبیر كارگروه مد و لباس در پاسخ به انتقادات به انتخاب زیتونی بعنوان رنگ سال و زمان اعلام رسمی آن اظهار داشت: هنوز به صورت تخصصی با مبحث انتخاب رنگ سال برخورد نكرده ایم.حمید قبادی دبیر كارگروه سامان دهی مدولباس كشور در گفت وگو با خبرنگار مهر به چگونگی انتخاب رنگ سال اشاره و بیان كرد: سال گذشته، همزمان با برگزاری هفتمین جشنواره مد و لباس فجر و پیش از آن، از كارشناسان دعوت كردیم تا گردهم آیند و همفكری كنند و ما را در انتخاب رنگی كه امكان تولید پارچه آن و همینطور عرضه اش در ایران وجود داشته باشد، یاری دهند.
دبیر كارگروه ساماندهی مدولباس كشور با اشاره به انتخاب رنگ «سبز زیتونی» بعنوان رنگ سال و خصوصیت های آن هم اظهار داشت: بر مبنای نظرات كارشناسان، زیتونی یكی از رنگ هایی است كه بخش هایی از اقلیم ایران را دربرمی گیرد؛ از جانب دیگر در معماری ایرانی از آن استفاده شده و جدای از این موارد، جنبه های روانشناسانه زیتونی هم قابل توجه است چون كه این رنگ امید می بخشد و بر روابط اجتماعی تاثیر می گذارد.
قبادی در ادامه بیان كرد: زیتونی قابلیت تركیب و تلفیق با خیلی از رنگ ها در حوزه مد و لباس را داراست و امكان تولید و عرضه آن در ایران وجود دارد. به همین خاطر در بخش مسابقه طراحی زنده هفتمین جشنواره، طراحان لباس از این رنگ استفاده كردند و ما با مشورت كارشناسان، این رنگ را بعنوان رنگ سال انتخاب كردیم.
دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس درباره اینكه استفاده از رنگ سال در ایران چگونه به طراحان و تولیدكنندگان پوشاك ابلاغ می شود، بیان كرد: كارگروه ساماندهی مد و لباس تا كنون به شكل آزمون و خطا پیش رفته و اینكه به صورت حرفه ای مقدمات اولیه آن فراهم گردد و پیش از استفاده در لباس وارد پارچه یا نخ شود یا درباره آن اطلاع رسانی گسترده صورت بگیرد، انجام نمی دهیم.
قبادی در پاسخ به این كه بهتر نبود رنگ سال، چند ماه پیش ار فرارسیدن سال نو انتخاب و به طراحان و تولیدكنندگان اعلام می شد، اظهار داشت: ما باید سازوكار عرضه به موقع رنگ سال را فراهم نماییم تا طراحان و تولیدكنندگان بر مبنای آن جلو بروند و خط مشی خویش را تعیین كنند به عبارتی رفتارمان باید حرفه ای تر باشد. در هر حال نمی توانیم چشم بر این واقعیت ببندیم كه هنوز سیستم مشخصی برای انتخاب رنگ سال وجود ندارد و باید به این ماجرا به صورت تخصصی و منطقی پرداخته شود.

1397/01/27
16:09:02
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: جشن , جشنواره , لباس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی