محمدرضا باطنی در بیمارستان

محمدرضا باطنی در بیمارستان دست و هنر: محمدرضا باطنی –زبان شناس، نویسنده و مترجم- در بخش مراقبت های ویژه بستری شد.علی دهباشی – مدیر مسئول مجله بخارا- با بیان این خبر به ایسنا اظهار داشت: آقای باطنی 10 روزی بود كه مشكلات گوارشی داشت و شب گذشته به خاطر افت فشار در بیمارستان و در بخش مراقبت های ویژه بستری شد. امروز نسبت به شب گذشته شرایط بهتری دارد و دكترها امیدوارند این شرایط بهتر ادامه داشته باشد.

او درباره این كه این زبان شناس چه زمانی از بیمارستان مرخص می شود، اضافه كرد: فردا درباره مرخص شدن او تصمیم گرفته می گردد.

محمدرضا باطنی زاده 1313 است. او كارشناسی و كارشناسی ارشد خویش را در رشته زبان انگلیسی در دانشگاه لیدز گذرانده و از دانشگاه تهران دكترای زبانشناسی دارد.

«توصیف ساختمان دستوری زبان فارسی» در انتشارات امیركبیر، «مسائل زبان شناسی نوین»، «نگاهی تازه به دستور زبان»، «چهار گفتار درباره زبان» و «درباره زبان» انتشارات آگاه، «زبان و تفكر»، «پیرامون زبان و زبان شناسی» در فرهنگ معاصر، تعدادی از آثار تألیفی و « رابرت هال» انتشارات امیركبیر و « زبان شناسی جدید» از مانفرد بی یرویش در انتشارات آگاه، از آثار ترجمه ای وی در زمینه زبان شناسی است.

از دیگر آثار ترجمه ای او می توان به این آثار اشاره كرد؛ «درآمدی بر فلسفه» از بوخینسكی، « انسان به روایت زیست شناسی» نوشته آنتونی بارنت، «دانشنامه مصور»، «ساخت و كار ذهن» نوشته بلیك مور، «خواب» از یان اوزوالد و «مغز و رفتار» از فرانك كمپ بل.


1397/02/07
15:50:13
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: آثار , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی