خاطرات مادران شهید لرستان چاپ می‏ شود

خاطرات مادران شهید لرستان چاپ می‏ شود دست و هنر: مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با اشاره به این كه در آینده نزدیك خاطرات مادرانی كه در این استان سه شهید یا بیشتر به انقلاب تقدیم كرده اند به كتاب تبدیل خواهد شد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، حجت الله ناصرپور در نخستین نشست شورای راهبردی زنان حوزه دفاع مقدس با اشاره به این كه راهبرد دارای سه عنصر اساسی هدف، روش و ابزار است، اظهار داشت: برنامه راهبردی در محیط پیچیده و با بُعد كاری بلند و عظمت كاری زیاد، انجام می گردد.

وی با اشاره به این‎كه اهم جامعه هدف ما جوانان و دختران جوان هستند، عنوان كرد: فرزندان ما از زمان طفولیت تا زمانی كه به مرحله بلوغ می رسند، از جانب بیگانگان و دشمنان مورد هجمه قرار می گیرند، برخی این نبرد را می بینند و برخی دیگر خویش را به خواب غفلت می زنند.

ناصرپور ادامه داد: بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یك نهاد مستقل بوده و از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی در جهت حركت در مسیر ترسیمی ولایت، استفاده می نماید.

موی ادامه داد: مقام معظم رهبری می فرماید: ما جنگ را با آن همه زحمت تمام كردیم، مردم بایستی بهره معنوی جنگ را ببینند و این كار یك، دو، ۱۰ یا ۲۰ سال نیست، شاید ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال هم طول بكشد، شاید حس خفت و سرشكستگی قرارداد تركمانچای و مانند آن در دوره قاجاریه، سال ها بر مردم ایران سایه افكنده بود، بنابراین مردم باید لذت پیروزی دفاع مقدس را سال ها حس كنند و این میسر نمی گردد مگر ارزش های دفاع مقدس موشكافی شود.

وی با اشاره به جایگاه والای بانوان در نظام و دین مقدس اسلام، اظهار نمود: در بیشتر مواقع حق بانوان ادا نمی گردد، این در شرایطی است كه اگر زنان در عرصه های مختلف حضور نداشته باشند، موفقیتی برای ما حاصل نمی گردد.

ناصرپور با بیان این كه گفتمان الهی حاكم بر جمهوری اسلامی ایران حقوق زیادی برای بانوان قائل شده است، خاطرنشان كرد: ما در برنامه های اجرایی خود باید جامعه هدف را به سمت جوانان بكشانیم، باید در دل جوانان نفوذ كرده و آنان را به هر روشی كه می پسندند جذب نماییم و آثار و اهداف دفاع مقدس را برای آن ها تشریح نماییم.

وی با اشاره به این كه برنامه اصلی ما در سال ۹۷ تكمیل مجتمع فرهنگی دفاع مقدس و تكمیل دانش نامه دفاع مقدس لرستان است، اظهار نمود: بخشی از موزه و دانش نامه دفاع مقدس برای زنان و نقش آن ها در دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

ناصرپور با اشاره به این كه طرح دانش نامه دفاع مقدس امسال عملیاتی خواهد شد، عنوان كرد: هدف ما نمایش نقش بانوان لرستانی در دفاع مقدس است كه این امر جز با همت شما بانوان امكان پذیر نیست.

وی با اشاره به این كه در آینده نزدیك خاطرات مادرانی كه در استان سه شهید یا بیشتر به انقلاب تقدیم كرده اند به كتاب تبدیل خواهد شد، اظهار نمود: جامعه زنان قشرهای مختلفی دارند كه هركدام از این اقشار می توانند در حوزه دفاع مقدس كتاب داشته باشند.

وی بابیان این كه یادگرفتن در كودكی مانند نقش بستن بر سنگ است، عنوان كرد: كار در حوزه كودك و نوجوان از اولویت های ماست، اگر ما چهار خصوصیت حیا، وفاداری، امانت داری و صداقت را به فرزندان و جامعه هدف خود انتقال دهیم، جامعه ای بی نظیر خواهیم داشت.

ناصرپور مرتبط با پادگان امام حسین(ع) و بخش تاریخی آن اظهار نمود: با رایزنی هایی كه انجام شده، پس از تخلیه پادگان و با همكاری اداره كل صنایع دستی و گردشگری استان لرستان، مكان غسالخانه این پادگان به موزه دفاع مقدس تبدیل خواهد شد و در صورت امكان هم پیكر مطهر یك یا چند شهید گمنام هم در این مكان مقدس به خاك سپرده می گردد.

وی اضافه كرد: تكمیل مركز فرهنگی دفاع مقدس به تكمیل مبلمان فرهنگی شهر كمك شایانی می كند.1397/02/09
23:31:29
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: آثار , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی