مازیار ناظمی:

باید حرمت قاسم افشار بیشتر نگه داشته می شد

باید حرمت قاسم افشار بیشتر نگه داشته می شد دست و هنر: مازیار ناظمی درگذشت قاسم افشار، همكار قدیمی خود در عرصه گویندگی خبر را تسلیت گفت و از او بعنوان یك شخصیت دوست داشتنی یاد كرد كه صدای او بی نظیر و ماندگار بود.


این گوینده خبر در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: حدود دو ماه پیش با یكسری از دوستان قدیمی خبر به موسسه خیریه (بنت الهدی) ایشان كه برای درگذشت دختر كوچك خود بوجود آورده است، رفتیم و ایشان را دیدیم. ایشان گفت به من سر بزنید و حالم را بپرسید به علت اینكه روزگار خیلی طولانی نیست. فقدان او غم انگیز است، قاسم افشار مرد بزرگی بود كه روحیه بزرگی داشت. صدا، ابهت و اجرای او برای كشور و نظام ذخیره بود و از ایشان آموختیم و بسیاری مانند من افتخار می كنند كه شاگرد قاسم افشار بودند. جای او خالی است و باید تا دور هم هستیم قدر هم را بدانیم و به هم احترام بگذاریم.
او با اشاره به آشنایی خود با قاسم افشار بیان كرد: قاسم افشار یك شخصیت دوست داشتنی بود و صدای او بی نظیر و ماندگار است. این عبارت كه تنها صداست كه می ماند، برازنده قاسم افشار است. در رویای من بود كه با آقای حیاتی و فواد بابان همكار شوم. سال ۷۹ روز اولی بود كه آقای افشار را دیدم؛ در خبر ۱۹ شبكه یك بخش ورزشی را اجرا می كردم. خویش را معرفی كردم و گفتم نیروی جدید اخبار ورزشی هستم و ایشان هم با دقت به حرف من گوش می داد. در نهایت گفت خوشحالم كه همكار ما شدی. ایشان در آن دوره به من اصول خبر را می گفت و برای من جالب بود كه فردی چنین نگاه محبت آمیزی به جوانی دارد كه از شهرستان آمده است و رفتارش سخاوتمند بود.
این گوینده خبر تلویزیون ادامه داد: او فردی فوتبالی بود و اطلاعاتش در این راستا كامل بود و درباره فوتبال سر به سر هم می گذاشتیم و با من شوخی می كرد. آهنگ صدای ایشان، طمأنینه، حضور و اجرای ایشان به ما انگیزه می داد و همیشه پشت ما بود. حضور وی در تحریریه، حرف زدن و نگاهش برای بچه هایی مانند ما كه تازه داشتیم در خبر مطرح می شدیم و كار یاد می گرفتیم، واقعا پرارزش بود.
ناظمی درباره كناره گیری قاسم افشار از تلویزیون اظهار نمود: ما سرمایه های سازمان و بخش خبر را باید بهتر از این حفظ می كردیم و من دقیق نمی دانم چه اتفاقی افتاد كه از كار خبر تلویزیون كنار رفتند اما فكر می كنم باید حرمت ایشان بهتر نگه داشته می شد. در آن دوره موضوعی پیش آمد و گفتند گویندگانی كه بازنشسته هستند، در شیفت قرار نگیرند؛ البته این مورد با حال و هوای انتخابات سال ۸۸ تقارن پیدا كرد اما به نظرم مبحث كناره گیری ایشان بیشتر كم حرمتی به او بود. قاسم افشار فردی پرارزش بود و فردی نبود كه بخواهی هر جا از او استفاده كنی. پس از آن هم برنگشت و هیچ برنامه ای را نپذیرفت. گاهی با او ارتباط تلفنی داشتیم.
وی در آخر اظهار داشت: قاسم افشار بیماری دیابت هم داشت و با آن درگیر بود. فضای مجازی در این مدت نامهربان بود و شایعاتی درباره سلامتی ایشان منتشر می كردند.
به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، قاسم افشار كه از سال های اول انقلاب، گویندگی در بخش های خبری رادیو و تلویزیون را بر عهده داشت و در بحبوحه سال های دفاع مقدس با صدایی حماسی بارها اخبار مربوط به پیروزی های رزمندگان اسلام را به اطلاع هموطنان رسانده بود، صبح امروز (۲۶ اردیبهشت ماه) بر اثر ایست قلبی درگذشت.1397/02/26
15:19:05
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی