همایش سلطان محمد معمار یزدی برگزار می گردد

همایش سلطان محمد معمار یزدی برگزار می گردد دست و هنر: همایش سلطان محمد معمار یزدی؛ كنكاشی در آثار و احوال معماران ایران زمین به همراه نمایشگاه عكس از مجموعه گنجعلی خان در فرهنگستان هنر برگزار می گردد.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، این همایش با سخنرانی محمدعلی معلم دامغانی، رئیس فرهنگستان هنر آغاز می گردد و با سخنرانی سید محمدعلی گلاب زاده، ربیس بنیاد ایران شناسی شعبه كرمان و مركز كرمان شناسی ادامه پیدا می كند.
در ادامه مهدی مكی نژاد، دبیر علمی این همایش، به سخنرانی و عرضه گزارش از چگونگی برگزاری آن می پردازد. در این بخش از همایش با پخش نماهنگی، نمایشگاه عكس آثار استاد سلطان محمد معمار یزدی گشایش می یابد.
بخش دوم این همایش با سخنرانی و عرضه چهار مقاله علمی ادامه می یابد. ابتدا فریبا كرمانی، عضو شورای علمی این همایش مقاله خویش را با عنوان «اثر استاد سلطان محمد معمار یزدی، آیینه تمام نمای شخصیت گنجعلی خان» عرضه می كند. سپس زهره روزبهانی به سخنرانی درباره «جستار «پیمون» در كاروانسرا (مدرسه) و میدان گنجعلی خان كرمان» می پردازد. د
ر ادامه دو مقاله‌ی «رباط زین الدین، شاهكار استاد سلطان محمد معمار یزدی» از بهمن سلطان احمدی، «طبقه بندی بر اساس عناصر فضایی معماری در حمام های بومی ایران با تعقیب رد پای سلطان محمد معمار یزدی در حمام های شهر كرمان» توسط محبوبه همت افزا عرضه می گردد.
همایش سلطان محمد معمار یزدی، روز دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت، ساعت ۱۴ در سالن همایش های فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولی عصر(عج)، پایین تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲، طبقه سوم، برگزار می گردد.
ورود برای تمامی علاقه مندان در این همایش آزاد است.

1397/02/29
14:14:22
5.0 / 5
5428
تگهای خبر: آثار , فرهنگ , مد , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی