رونمایی از كتاب شعر مستور ؛

سومین كنگره ملی شعر عفاف و حجاب پایان یافت

سومین كنگره ملی شعر عفاف و حجاب پایان یافت دست و هنر: آئین اختتامیه سومین كنگره ملی شعر حجاب و عفاف در سالن اجتماعات بخش عفاف و حجاب بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم برگزار گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور، آئین اختتامیه سومین كنگره ملی شعر حجاب و عفاف، شنبه ۵ خردادماه ۹۷ با حضور حمید قبادی دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور، سیده فاطمه ذوالقدر و زهرا ساعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مهدی افضلی مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر، علی­اصغر كاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدعلی مجاهدی پدر شعر آئینی و جمعی دیگر از شعرا و فعالان حوزه عفاف و حجاب در سالن اجتماعات بخش عفاف و حجاب بیست و ششمین نماشگاه قرآن كریم برگزار گردید.
قبادی در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: خوشبختانه در این سال ها اتفاقات خوبی رقم خورده و این كنگره توانسته جایگاه خوبی را برای خود تولید كند تا برگ زرین دیگری در دفتر تاریخ شعر كشور رقم زده شود.
او با اشاره به اینكه امیدوار است این مسیر ادامه یابد و متوقف نشود بیان كرد: این رویداد همانند نهالی است كه در سرزمین فرهنگی غرس شده است. به هر روی فرهنگ و ادبیات آئینی با پرچمداری استاد مجاهدی رقم می خورد و امیدواریم هر روز شاهد شكوفایی این فرهنگ و ادبیات باشیم.
قبادی با اشاره به اینكه امیدواریم پس از رونمایی از آثار، این محتوا در دسترس حوزه موسیقی و زیباسازی شهرداری قرار گیرد خاطرنشان كرد: امیدوارم این شعر وارد كتاب های شعر شود و شاید بتوان گفت كتاب ها از این نظر دچار فقر جدی هستند و الان دست پری در این زمینه داریم.
در ادامه این مراسم، محمدعلی مجاهدی، پدر شعر آئینی كشور هم در سخنانی تصریح كرد: قلمرو موضوعی شعر آئینی به دو مبحث منقبت و مرثیه خلاصه نمی گردد و گاهی در این زمینه خلط مبحث به وجود می آید. از این رو از شعر توحید گرفته تا شعر حجاب، عفاف و... در قلمرو موضوعی شعر آئینی می گنجد و شاعران درباره دو كلید واژه "حجاب و عفاف" و "ستر و عفاف" حساسی داشته اند.
مجاهدی در ادامه با اشاره به اینكه پیامبر(ص) از شعر متعهد بعنوان رسانه تأثیرگذار یاد كرده اند تاكید كرد: عرب جاهلی تلاش می كرد برای در هم كوبیدن ابهت رسالت و نبوت استفاده نماید.
كاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: توسعه فرهنگی زیربنای توسعه همه جانبه است و اگر جامعه در حوزه فرهنگی توسعه یابد، می تواند منجر به توسعه پایدار شود. از این رو برای رسیدن به توسعه فرهنگی مهمترین مبحث تولید محتوای فرهنگی است كه به آن اعتقاد داریم و باید آن را در اختیار
ذوالقدر و ساعی هم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سخنانی كوتاه با تجلیل از برگزار كنندگان این رویداد فرهنگی، بر ضرورت توسعه و ترویج شعر عفاف و حجاب در سطح جامعه تاكید كردند.
كتاب شعر «مستور» شامل گزیده اشعار جشنواره شعر عفاف و حجاب هم در این مراسم رونمایی گردید و تجلیل از برگزیدگان سومین كنگره ملی شعر عفاف و حجاب آخر بخش این مراسم بود.
در بخش شعر كلاسیك، سید جواد میرصفی، جعفر رسول زاده، حسین متقیان، محمدجواد الهی پور، مرضیه براتی، حسن اسحاقی، رضا هاشمی و قاسم بای، در بخش سپید فاطمه بیرانوند و سیدمجید موسوی و در بخش كودك و نوجوان طیبه رضوانی و مرضیه تاجری بعنوان نفرات برگزیده معرفی گشتند.

1397/03/09
18:05:43
4458
5.0 / 5
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , لباس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی