ماراتن گالری ها برای نمایش هنر در تابستان

ماراتن گالری ها برای نمایش هنر در تابستان دست و هنر: در حالیكه بعضی از گالری ها درگیر اولین رویداد تیرآرت هستند تا صحنه بزرگتری را برای هنر ایران به وجود بیاورند، جریان برپایی نمایشگاه های هنری در دیگر گالری ها همچنان ادامه دارد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، ۱۰ گالری در رویداد «تیر آرت» برای جلوتر بردن هنر معاصر دور هم جمع شده اند تا فرصت خوبی برای مخاطبان شان به وجود بیاورند.
این پروژه كه از پنجم تیر ماه افتتاح شده است به مدت پنج روز تا نهم تیرماه با تمركز بر هنرِ معاصر و پیشروی ایرانی ادامه خواهد داشت و علاقمندان برای بازدید از این رویداد می توانند از ساعت ۱۴ تا ۲۰ به مجموعه «آوا سنتر» واقع در خیابان اقدسیه، نبش خیابان فیروزبخش، پلاك ۷۵، طبقه هفتم رجوع كنند.

نمایشگاه گروهی «وجوه ادراك نشده»
نمایشگاه آثار ۹ هنرمند جوان در عرصه های نقاشی، مجسمه سازی و ویدیو آرت كه در سبك های متفاوت هنری از رئالیسم تا آبستره انجام شده است همچنان تا ۱۳تیرماه در گالری شیرین دایر است.
در این نمایشگاه بیست اثر نقاشی از هفت هنرمند نقاش با پرتره هایی به سبك اكسپرسیوكلاسیك كه گویای بخشی از احساسات درونی انسانهاست و پنج اثر حجمی از دو هنرمند عرصه مجسمه سازی به نمایش گذاشته شده است.
لیندا آهنی، عرفان جمشیدی، سروناز عمادی، شیدا عرب یزدی، سارا سرمدی، صادق همتی، مریم نوروزی، جلال طاهریان و داوود خلیلی هنرمندانی هستند كه آثارشان به نمایش درآمده است.

«هایپر ایگو» جنبه هایی از وانشناختی زن
اولین نمایشگاه انفرادی از مجسمه های مریم رحیمی با عنوان «هایپر ایگو» كه از ۲۵ خردادماه در گالری شیرین افتتاح شده بود همچنان تا ۱۳ تیرماه دایر است.
در این مجموعه، ایگو سرزمین وسیعی فرض شده كه توسط الهه ی مادر (ایگونیا) و دخترانش اداره می گردد. هر یك از دختران ایگونیا نماد یكی از جنبه های روانشناختی زن است كه در یكی از دوره های زندگی او ظهور می كنند. ایگو در هر دوره رنگ، شكل و جنس خاص خودش را دارد اما من نهایی از كنار هم قرار گرفتن همین جنس، رنگ و فرم هاست كه شكل می گیرد.
گالری شیرین واقع در خیابان كریمخان زند، خیابان سنایی، كوچه ی سیزدهم، پلاك۵ از ۱۵ تیرماه میزبان طراحی های وحید چمانی و نقاشی های مژده سجادی می گردد. این گالری روزهای دوشنبه تعطیل می باشد.نقاشی هایی از «شوق رهایی»
نقاشی های جواد وطندوست با عنوان «شوق رهایی» از روز جمعه ۸ تا ۱۳ تیرماه به مدت پنج روز روی دیوار گالری سایه می رود.
این نمایشگاه در جهت شكستن چارچوب هایی كه دیگرشوق برانگیز نیستند و برای گریز از تكرارهای منظم و پایدار و هرآنچه كه آن را عادت می خوانیم، هستند.
علاقمندان برای بازدید می توانند همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به گالری سایه واقع در خیابان كریمخان، خیابان سنایی، كوچه سیزدهم پلاك ۲۱، رجوع كنند.

برگزیدگان جایزه فرشته در یك نمایشگاه
گالری شهر كتاب فرشته هم آثار برگزیده چهارمین دوره جایزه فرشته را از روزجمعه اول تیرماه به نمایش گذاشته است.
این نمایشگاه كه مجموعه ای از تصاویر ۲۰ برگزیده است تا روز دوشنبه ۱۱ تیرماه در گالری فرشته به نشانی خیابان شریعتی پایین تر از پل صدر پلاك ۱۶۷۱ برپا است.

بناهای تاریخی روی دیوار كاخ نیاوران
اولین نمایشگاه عكس بناهای تاریخی كه شامل آثار برگزیده جشنواره ملی عكس بناهای تاریخی ایران می گردد تا هفدهم تیر ماه در گالری جهان نمای مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از ساعت ۱۰ تا۱۷: ۳۰ به نمایش گذاشته شده است.
این جشنواره ملی با مبحث بناهای تاریخی فاخر ایران با رویكرد ملی و محلی به همت صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماكن تاریخی و فرهنگی به منظور شناسایی، معرفی و تكریم شایسته از هویت ابنیه تاریخی سراسر كشور برگزار گردید و ۱۰۰ اثر به بخش نمایشگاه راه پیدا كرد.عكس های از دو پایتخت تهران و كابل
نمایشگاه عكس «تهران ـ كابل؛ بازخوانی دو پایتخت» با آثاری از عكاسان ایران و افغانستان هم روز جمعه هشتم تیر ماه در گالری شلمان افتتاح می گردد.
در این مجموعه برداشت ها و روایت های ۲۴ هنرمند در قالب عكس از این شهرها به نمایش درمی آید و علاقمندان می توانند برای بازدید از تصاویر «تهران ـ كابل؛ بازخوانی دو پایتخت» تا ۱۳ تیرماه به گالری شلمان واقع در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، كوچه كاووسی، پلاك ۲۷ رجوع كنند.

نمایش تصاویری از برف در تابستان
مهدی شادی زاده ۲۴ فریم از عكس هایش را كه در زمستان گرفته است در نخستین ماه تابستان با عنوان «مینی مال در برف» از روز جمعه (هشتم تیر ماه) در گالری فردا به نمایش می گذارد.
این نمایشگاه از ۸ تا ۱۸ تیرماه در گالری فردا برپاست و علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری فردا واقع در خیابان كریمخان زند، زیر پل كریم خان، خیابان حسینی، كوچه اعرابی ۶، پلاك ۲ واحد ۲ رجوع كنند یا برای كسب اطلاعات بیشتر هم با شماره تلفن ۸۶۰۷۲۶۰۲ تماس بگیرند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان بازدیدكنندگان است.همچنان به یاد كارگردان سرشناس ایران
همزمان با سالروز تولد و فوت عباس كیارستمی، نمایشگاه هایی با یاد این فیلمساز، عكاس و شاعر بین المللی برگزار می گردد.
نمایشگاه گروهی عكس «تك درخت» كه به یاد عباس كیارستمی و همزمان با سالروز تولدش افتتاح شده تا سالگرد فقدانش دایر است.
این نمایشگاه گروهی عكس كه در روز تولد عباس كیارستمی (یكم تیر ماه) افتتاح شده تا ۱۵ تیرماه به غیر از روزهای شنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ایوان واقع در الهیه برگزار می گردد.
همینطور نمایشگاه جمعی چاپ دستی «آن سوی دیوار» به مناسبت دومین بزرگداشت عباس كیارستمی تا ۱۴ تیر ماه بر پا است.
این نمایشگاه همزمان با گالری «دارگون» در تهران، در گالری سروناز- شیراز، گالری دیبا - كرمان، گالری مارلیك - یزد و گالری اكنون در اصفهان دایر است.
علاقمندان ساكن تهران برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به گالری دارگون واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینی ارشاد، خیابان كوشا، خیابان بدیعی، بن بست بشر دوست، پلاك ۱۴ رجوع كنند.«هنر سوم» در موزه فلسطین
موزه فلسطین واقع در خیابان ولیعصر خیابان بزرگمهر نبش خیابان برادران مظفر پلاك ۷۴ هم تا ۱۳ تیرماه میزبان نمایشگاه گروهی آثار هنرهای تجسمی «هنر سوم» است. هنر سوم همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به جز روزهای تعطیل میزبان علاقه مندان خواهد بود.

آثار ۲۴ هنرمند در یك نمایشگاه
نمایشگاه گروهی نقاشی با آثار ۲۴ هنرمند هم تا ۱۳ تیرماه در گالری هفت ثمر واقع در خیابان مطهری، خیابان كوه نور، كوچه پنجم، شماره ۸ به نمایش گذاشته می گردد.
1397/04/07
13:31:07
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی