برگزاری جلسه هماهنگی جشن شهرهای جهانی صنایع دستی

برگزاری جلسه هماهنگی جشن شهرهای جهانی صنایع دستی به گزارش دست و هنر جلسه هماهنگی برگزاری جشن شهرها و روستای جهانی با حضور معاون صنایع دستی كشور، فرماندار، مدیركل میراث فرهنگی و معاونان صنایع دستی استان ها برگزار گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری؛ بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی كشور ضمن تقدیر از تلاش ها و مدیریت قابل توجه استان های كرمان، سیستان و بلوچستان و كردستان اظهار داشت: مدیریت سه استان در مراسم بازدید ارزیابان شورای جهانی خیلی خوب و تاثیر گذار بود و كمك شایانی به معرفی ظرفیت ها كرد.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی بیان كرد: در فرایند جهانی شدن شهرهای سیرجان و مریوان و روستای كلپورگان قدم اول صورت گرفته است كه همان كسب عنوان جهانی شدن بود، دراین راستا در سیرجان حضور قدیمی ترین بانوی بافنده گلیم ایده مادرصنایع دستی را به ما داد كه در اجلاس منطقه اسیا و اقیانوسیه دركویت هم آن را پیشنهاد دادیم. درحال حاضر هم قدم بعدی تدارك مراسم و جشن در خور این ثبت جهانی است. بعد از آن نیزبرند سازی، تجاری سازی و حضور در نمایشگاه های خارجی را بایددر دستوركار داشته باشیم.
همچنین مقرر شد كه در جشن شهرهای جهانی ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سایرمقامات دولتی، نمایندگان مجلس، استانداران، فرمانداران استانی، هنرمندان و پیشكسوتان عرصه صنایه دستی هم حضور داشته باشند.
در ادامه این نشست اجرای موسیقی محلی منطقه و بازدید ازكارگاه های زنده، موزه ها (در محل جشن) از مواردی بود كه مقرر شد برای این مراسم تدارك دیده شود. لوح ثبتی این شهرهانیز در این جشن رسما به شهردار و مدیركل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرها و روستای جهانی ایران اهداء شود.
در بخش پایانی این نشست حاضران به بحث و گفتگو پیرامون مسائل، راهكارها و پیشنهادات خود در زمینه برگزاری هر چه بهتر و باشكوه تر جشن شهرها و روستای جهانی با معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی كشور پرداختند.
 

1396/07/21
00:01:01
5.0 / 5
4920
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی