گوگل وارد صنعت گیمینگ هم می گردد

گوگل وارد صنعت گیمینگ هم می گردد دست و هنر: گوگل برنامه هایی دارد تا با پیشنهاد دادن یك سرویس استریمینگ گیمینگ و حتی ارائه سخت افزار، وارد صنعت بازی (گیمینگ) شود.به گزارش دست و هنر به نقل از ورایتی، حالا كه گوگل توانسته با استفاده از موتور جستجو، مرورگر اینترنت، ای میل و دستگاه های موبایل خود تا این حد در اجتماع نفوذ كند (حتی تبدیل به یك فعل هم شده و گوگل كردن وارد فرهنگ عامه شده!)، این ابرشركت خوشه ای به آینده و كشف كردن مسیرهایی جدید برای رشد و افزایش درآمد نگاه می كند. عرصه گیمینگ به نظر انتخابی طبیعی برای این كمپانی تكنولوژیكی می رسد.
در حال حاضر، با استناد به قول های «پنج نفری كه یا از نقشه های گوگل اطلاع دارند یا به صورت دست دوم در مورد آن ها شنیده اند»، برنامه های این كمپانی برای ورود و كسب برتری در عرصه گیم در مراحل اولیه قرار دارد.
نقشه اصلی شان چیست؟ ظاهرا راه اندازی یك سرویس استریمینگ برای گیم ها در صدر برنامه های گوگل قرار دارد. اوایل ماه فوریه امسال گزارش هایی در خصوص احتمال راه اندازی این سرویس انتشار یافته بود و از همان موقع تاكنون زمزمه های بسیاری در مورد پروژه كه «یِتی» نام گرفته به گوش می رسد. به صورت مثال، مقاله ای كه سایت اینفورمیشن منتشر كرد، می گفت یتی می تواند «با استناد به افراد با دانش نسبت به این مسئله یا با استفاده از سرویس كروم كَست گوگل كار كند یا احیانا با استفاده از یك كنسول جدید و اختصاصی ساخت گوگل كه هنوز در مراحل توسعه قرار دارد».
بزرگترین مزیت این سرویس استریمینگ این است كه حد قیمت ورودی به سرویس را برای كسانی كه با پی سی بازی می كنند می كاهد چون كار سخت انتقال و تفسیر گرافیكی به كامپیوترهای موجود در سیستم های گوگل منتقل خواهد شد. بدین سان حتی اگر فردی كامپیوتری داشته باشد كه از نظر گرافیكی برای یك بازی مشخص ضعیف باشد، می تواند از سرویس استریمینگ به آن بازی دسترسی داشته باشد. البته چنین چیزی مشخصا نیازمند یك ارتباط اینترنتی قوی خواهد بود.
منابع آگاه همینطور می گویند گوگل طی رخداد E۳ با سازندگان گیم ها جلساتی داشت كه احیانا هدف اصلی اش قابل دسترسی كردن بازی ها در پلتفورم یتی بود.
در حال حاضر اطلاعات خاصی درباره سخت افزارهایی كه گوگل امكان دارد بسازد در دسترس نیست. بعضی ها حدس می زنند گوگل امكان دارد با درست كردن كنسول رقابتی خودش به نبرد با مایكروسافت و سونی برود، بعضی ها هم می گویند امكان دارد فقط سیستمی ارائه كند كه مخصوص كار كردن با یتی باشد.

1397/04/10
14:17:37
5.0 / 5
4728
تگهای خبر: اینترنت , بازی , گرافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی