در نشست كریمی قدوسی تشریح شد؛

رویداد تجاری بازی های كامپیوتری تهران در گام دوم، TGC واكسینه شد!

رویداد تجاری بازی های كامپیوتری تهران در گام دوم، TGC واكسینه شد! دست و هنر: مدیرعامل بنیاد ملی بازی های كامپیوتری ضمن تشریح جزئیات برگزاری دومین رویداد تجاری بازی های كامپیوتری تهران (تی جی سی) از واكسینه شدن این رویداد در برابر برخی شبهه ها اطلاع داد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، نشست خبری دومین رویداد آموزشی تجاری بازی های كامپیوتری تهران (تی جی سی) بامداد امروز سه َشنبه ۲۹ خردادماه در بنیاد ملی بازی های كامپیوتری برگزار گردید.
حسن كریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی های كامپیوتری در آغاز این نشست به اهداف برگزاری رویداد تی جی سی پرداخت و اظهار داشت: از همان دور اول برگزاری سه هدف مشخص را دنبال می كردیم؛ اول ارتقا دانش بازی سازان داخلی به واسطه حضور بازی سازان مطرح خارجی، دوم افزایش صادرات محصولات ایرانی در بازارهای جهانی و سوم تبدیل ایران به یك محور و هاب در منطقه تا هركس قصد اطلاع از شرایط صنعت گیم در منطقه را دارد، به تهران بیاید و در این رویداد حضور پیدا كنند.
وی اضافه كرد: فكر می كنم برگزاری تی جی سی در شرایط فعلی كشور اهمیت بیشتری پیدا كرده است چراكه پس از خروج آمریكا از برجام، برخی كشورها به دنبال منزوی كردن ایران هستند و از این نظر ورود ناشران و بازی سازان خارجی به كشور می تواند یك پاتك به این تلاش ها باشد. از این منظر عدم حركت در راه تحقق این شرایط تن دادن به خواست دشمنان است.
كریمی قدوسی با اشاره به تلاش بنیاد برای افزایش كیفیت بازی های ایرانی اظهار داشت: امروز می توان به جرئت از هفت شركت بازی ساز ایرانی نام برد كه مشخصا برای بازارهای خارجی در حال تولید بازی هستند كه از این هفت شركت سه تا چهار شركت بعد از رویداو تی جی سی سال گذشته وارد میدان شدند و این دستاوردی قابل توجه است.
تلاش برای كاهش هزینه های تی جی سی
مدیرعامل بنیاد ملی بازی ها در بخش دیگری از صحبت هایش به كوشش برای كاهش هزینه های برگزاری رویداد تی جی سی هم اشاره كرده و در عین حال اظهار داشت: رویكرد دیگر ما در این دوره توجه بیشتر به درآمدزایی بوده است و كوشیده ایم هیچ خدمتی به صورت مجانی به متقاضیان عرضه نشود. از جانب دیگر برای اولین بار یك شركت آلمانی اسپانسر این رویداد خواهد بود. از این منظر تی جی سی از معدود رویدادهای ایرانی است كه اسپانسر خارجی جذب می كند و این نشان از اعتبار جهانی این رویداد دارد.
كریمی قدوسی در ادامه به تشریح رویداد «گیمستان» با هدف جذب بازی های خارجی از كشورهای مختلف در حاشیه «تی جی سی» پرداخت و تاكید كرد: با عنایت به نخستین دوره برگزاری این رویداد فكر می كنم در این حوزه توفیق نسبی هم به دست آورده ایم.
افتتاحیه ای برای معرفی برترین ها بازی سازی ایران
برخلاف دوره نخست «تی جی سی» این دوره از این رویداد آئین افتتاحیه هم خواهد داشت كه كریمی قدوسی در تشریح جزئیات آن ضمن اشاره به سخنرانی یكی از كارشناسان بین المللی حوزه بازی ها، اظهار داشت: در بخش دیگر افتتاحیه كه حدود یك تا دو ساعت خواهد بود؛ بازی سازان منتخب رویداد گیمیستان به مدت ۵ دقیقه فرصت خواهند داشت بازی خویش را در مقابل ناشران خارجی معرفی كنند. این قالب فكرشده ای است تا بازی سازان بتوانند پیش از شروع رویداد آثار خویش را به میهمانان خارجی عرضه كنند.
سالومه اشتری مدیر پروژه TGC ۲۰۱۸ هم در این نشست خبری به عرضه آمارهایی درباره دومین دوره این رویداد پرداخت. بر این اساس كل شركت كنندگان این دوره ۱۲۰۰ نفر خواهند بود كه در قالب ۶۷ غرفه سامان دهی می شوند. تعداد ناشران خارجی این دوره ۲۴ ناشر از آمریكا، اروپا، استرالیا و آسیا هستند و تا به امروز ۳۶۰ بلیت برای كنفرانس فروخته شده است.
اشتری از برگزاری ۶ مستركلاس با دو استاد داخلی و چهار استاد خارجی هم خبر دادو در آخر مشاركت گسترده دانشگاه ها را از مهمترین وجوه تمایز این دوره تی جی سی نسبت به دوره قبل است.
سرانجام همكاری با گیم كانكشن فرانسه بعد از برجام
پس از صحبت های اشتری، كریمی قدوسی در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران درباره تأثیر تحریم ها بر برگزاری رویداد تی جی سی و به صورت خاص ادامه حمایت گیم كانكشن فرانسه از این رویداد اظهار داشت: تلاش بنیاد بر استمرار برگزاری این رویداد است مگر آنكه شرایط بین المللی تغییرات و محدودیت هایی را به ما تحمیل كند. از این نظر ما در خط مقدم هستیم.
وی ادامه داد: توافق ما با گیم كانكشن فرانسه هم است كه تا زمان حضور ایران در برجام و امكان تبادلات تجاری و اقتصادی، همراهی با این رویداد ادامه داشته باشد. قراداد ما با طرف فرانسوی به صورت سه ساله تمدید شده و تا زمانی كه شرایط تغییر نكرده این همكاری ادامه خواهد داشت.
نظر مخالفان تی جی سی در جهت منافع ملی نیست
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های كامپیوتری در پاسخ به سوال دیگری درباره واكنش های منفی داخلی نسبت به تی جی سی و برخی ابهامات امنتی طرح شده از جانب كمیسیون امنیتی مجلس پیش از برگزاری دور نخست این رویداد هم توضیح داد: اغلب موضع گیری های مخالف با این رویداد از سوی افرادی است كه به دنبال بازی های بین المللی نیستند. برای این گروه برگزاری و عدم برگزاری تی جی سی علی السویه است و بهتر از ملاك را روی نظر بازی سازان قرار دهیم.
كریمی قدوسی ادامه داد: وقتی از اقتصاد مقاومتی صحبت می نماییم یعنی هم باید درون زا باشیم و هم برون گرا. در داخل باید تولید داشته باشیم و به دنبال عرضه جهانی باشیم. تی جی سی هم در جهت همین نگاه برگزار می گردد و به نظرم مخالفت با آن چندان هم راستا با منافع ملی نیست.
وی ادامه داد: شائبه ای كه پیش از برگزاری دور اول این رویداد در مجلس عنوان شد ناشی از كم اطلاعی نمایندگان از كیفیت برگزاری این رویداد بود كه با توضیحات عرضه شده همه اعضای كمیسیون قانع شدند و به تعبیری می توانم بگویم به واسطه آن شائبه و پاسخی كه دادیم، رویداد تی جی سی واكسینه شد.
كریمی قدوسی تاكید كرد: طبیعی بود كه در سال اول نگرانی هایی وجود داشته باشد اما تجربه برگزاری دوره اول و كیفیت آن نگرانی ها را رفع كرد و سبب شد كه امسال با حمایت بیشتری این رویداد برگزار گردد.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های كامپیوتری درباره شفافیت مالی این رویداد هم با اشاره به گزارش انتشار یافته از جزئیات حمایت های مالی بنیاد ملی از بازی سازان طی هفته گذشته، تاكید كرد: در تلاش هستیم هزینه برگزاری تمام رویدادهای در رابطه با بازی های كامپیوتری از ابتدای تاسیس بنیاد تا به امروز را در قالب یك گزارش مبسوط منتشر نماییم. این گزارش هم اكنون استخراج و آماده شده و بزودی منتشر خواهد شد.

1397/04/11
22:21:57
5.0 / 5
4466
تگهای خبر: بازی , شركت , كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی