برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه لباس مدارس

برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه لباس مدارس به گزارش دست و هنر سومین جلسه شورای سیاست گذاری دومین نمایشگاه لباس مدارس با حضور مسئولان برگزاری این رویداد برگزار گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور، سومین جلسه شورای سیاست گزاری دومین نمایشگاه لباس مدارس، با هدف بررسی راهكارها و اولویت های موجود در جهت برپایی هر چه بهتر و پربارتر این رویداد با حضور حمید قبادی، دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور و سایر اعضای این شورا برگزار گردید.
توجه به مبحث حجاب گریزی میان طیفی از دانش آموزان به علت مناسب نبودن پوشش مدارس به عنوان لباسی كه ساعت ها برتن دانش آموز است و تأكید بر لزوم ترغیب دانش آموزان به حفظ حجاب و فرهنگ اسلامی ایرانی با تكیه بر افزایش كیفیت طراحی و دوخت این پوشاك از مهمترین مباحث مطرح در این جلسه بود.
تأكید بر تشكیل كمیته های فعال تا پیش از انتشار فراخوان دومین نمایشگاه لباس مدارس در زمینه جلب مشاركت انجمن های اولیاء و مربیان، تشكیل كمیته برنامه ریزی، نظارت و بازرسی در مسیر برپایی موفق نمایشگاه و انجام پژوهش و تحقیق های میدانی در زمینه بررسی وضعیت پوشش موجود در مدارس مناطق مختلف پایتخت به عنوان یك جامعه آماری در سطح كشور و اعلام نتایج از مهمترین تصمیمات موجود در این جلسه بود.
لزوم استفاده از پارچه مرغوب برای لباس دانش اموزان با كارایی برای تمام فصول وبكارگیری الیاف و نخ پارچه های مورد استفاده هماهنگ با اقلیم های گوناگون و بكارگیری رنگ های شاد و باب طبع دانش آموزان در گروه های سنی مختلف هم در این جلسه مطرح شد.
سایر كارشناسان در این نشست، تعیین قیمت های پایین با منطق استفاده از پارچه های نامرغوب برای تولید لباس دانش آموران را امری نابخشودنی دانستند و بر لزوم ورود حرفه ای عرصه طراحی و بهبود كیفیت دوخت به حوزه لباس مدارس در مقاطع مختلف تأكید كردند.
از دیگر نكات مهم و قابل توجه در این جلسه، تأكید بر لزوم همراهی پررنگ و مؤثر صدا و سیما به عنوان مردمی ترین رسانه ملی در جهت جلب توجه، همراهی و مشاركت مدیران مدارس، مربیان و اولیاء با دومین نمایشگاه لباس مدارس بود.
برپایی مسابقه زنده طراحی لباس مدارس و انتخاب الگوهای خلاقانه در جهت ورود به چرخه تولید انبوه هم در این جلسه مطرح و كارشناسان ابراز امیدواری كردند تا با ورود هنرهای سنتی ایرانی همچون سوزن دوزی بر روی لباس دانش آموزان و توجه به تصویرسازی های مناسب بر روی كیف مدارس با تكیه بر الگوهای اسلامی ایرانی، در ادامه مسیر شاهد پیشرفت همه جانبه لباس مدارس باشیم.
 

1396/07/23
22:24:58
5.0 / 5
5102
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی