عباس صالحی:

قیمت كاغذ در فضای نشر و مطبوعات مشخص تعیین شد، با متخلفان برخورد جدی می گردد

قیمت كاغذ در فضای نشر و مطبوعات مشخص تعیین شد، با متخلفان برخورد جدی می گردد دست و هنر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: قیمت كاغذ در فضای نشر و مطبوعات تعیین شده و اگر بیش از این قیمت عرضه گردد، سازمان حمایت تعهد داده كه با آن برخورد جدی كند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، عباس صالحی، در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه فرانكفورت اظهار داشت: سال قبل اخطار و توجهی را مسئولان نمایشگاه ایران به مسئولان نمایشگاه فرانكفورت برای فراهم كردن بیشتر امنیت نمایشگاه كتاب دادند آنها هم تعهداتی را بعنوان مسئولان نمایشگاه دادند و امسال هم تعهد دادند كه این مراقبت را داشته باشند.
وی در پاسخ به این پرسش كه موضع وزارت ارشاد در مورد شركت هایی كه با دریافت ارز اختصاصی برای وارد كردن كاغذ این كار را به شكل دیگری انجام داده و مشكلاتی را برای رسانه های مكتوب به وجود آورده اند چیست؟ اظهار داشت: همانطور كه می دانید خود وزارت فرهنگ و ارشاد مسئول پیگیری كننده نیست و سازمان حمایت باید این مورد را پیگیری كند كه نامه ای به وزیر صنعت و معدن در این زمینه نوشتم كه بخشی از كاغذ وارد شده به خوبی در فضای بازار توزیع نشده كه در پاسخ به این نامه آقای شریعتمداری نوشته اند كه در سه ماهه اول بیش از ده هزار بازرسی داشتیم كه در هفتصد مورد تخلف گزارش شده كه حدود 10 میلیارد تومان ارزش آنان بوده است.
وی ادامه داد: روز گذشته در جلسه ای كه در كارگروه كاغذ داشتیم، قیمت كاغذ در فضای نشر و مطبوعات تعیین شد كه در فضای نشر، بندی 125 هزار تومان باشد و در فضای مطبوعات كیلویی 4 هزار و 10 تومان باشد كه اگر بیش از این قیمت ارائه شد هم سازمان حمایت تعهد داد كه با آن برخورد جدی كند.1397/05/03
14:44:21
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: فرهنگ , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی