حضور پررنگ بازی سازان ایرانی در بزرگ ترین نمایشگاه اروپا

حضور پررنگ بازی سازان ایرانی در بزرگ ترین نمایشگاه اروپا دست و هنر: بنیاد ملی بازی های كامپیوتری برخلاف سال های گذشته در رویداد گیمزكام حضور نداشته و تنها از حضور بازی سازان در این رویداد حمایت كرده است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، با عنایت به این كه نمایشگاه گیمزكام آلمان یكی از بزرگ ترین و مهم ترین نمایشگاه های مربوط به بازی های كامپیوتری در دنیا به حساب می آید، حضور بازی سازان ایرانی در این رویداد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در نمایشگاه امسال نه تنها بنیاد ملی بازی های كامپیوتری پاویون ندارد، بلكه به جهت مدیریت هزینه ها هیچ فردی از جانب این بنیاد به نمایشگاه اعزام نمی گردد و تنها از بازی سازان ایرانی برای حضور در این رویداد حمایت شده است.
برنده های جشنواره بازی های كامپیوتری تهران از بازی سازانی هستند كه با حمایت بنیاد به نمایشگاه گیمزكام می روند. امسال بعضی از اساتید انستیتو ملی بازی سازی كه خود از بازی سازان مطرح كشور هستند هم جهت حضور در كنفرانس های تخصصی و علمی به نمایشگاه گیمزكام اعزام می شوند. این اقدام در جهت آشنایی بیشتر اساتید با دستاوردهای روز حوزه بازی و انتقال این اطلاعات در قالب برگزاری كلاس های آموزشی برای بازی سازان ایرانی انجام می گردد.
از دیگر حمایت های انجام شده می توان به تهیه بلیت كنفرانس ها و بلیت تجاری رویداد گیمزكام و همینطور پرداخت هزینه صدور روادید اشاره نمود.
پرداخت هزینه های مربوط به حضور بازی «قصه بیستون» در بخش Devcom كه سازندگان این بازی توانستند مورد پذیرش این بخش از نمایشگاه قرار گیرند و همینطور پشتیبانی از بازی «ساجرن» برای حضور در بخش Indie Arena نمایشگاه، از دیگر حمایت های بنیاد ملی بازی های كامپیوتری بوده است.
بنیاد ملی بازی های كامپیوتری در مجموع ۱۰۶۰۰ یورو كمك هزینه حضور در نمایشگاه گیمزكام را به ۱۳ بازی ساز پرداخت كرده است.
نمایشگاه گیمزكام آلمان از تاریخ ۳۰ مرداد ماه تا ۳ شهریور ماه برگزار می گردد.

1397/06/04
16:23:52
5.0 / 5
5130
تگهای خبر: بازی , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی