پیام وزیر ارشاد به جشنواره كودكان و نوجوانان

پیام وزیر ارشاد به جشنواره كودكان و نوجوانان دست و هنر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی و یكمین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان نوشت: از رهگذر توجه به كودكان و نوجوانان بعنوان سرمایه های پاك می توان زیباترین صحنه های آزادمنشی، میهن پرستی، ایمان و دین باوری صادقانه و صلح و دوستی را در جهان فردا به تماشا نشست.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا منطقه اصفهان، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری سی و یكمین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان، به مخاطبان و دست اندركاران این رویداد پیام داد.

در این پیام آمده است:

" كودكان و نوجوانان، این سرمایه های پاك و بی بدیل، ترسیم گر فردای سرزمین های روشنی هستند كه با دستان كوچك اما امیدبخش آنان ساخته خواهد شد. جان و روان كودك امروز، لوح سپیدی است كه با نوشته ها و آموزه های امروز نقش می بندد و تربیت صحیح و موثر فرهنگی و هنری می تواند چشم اندازها و افق های روشنی را برای ساختن آینده ای پرنشاط و سرشار از امید ترسیم كند. اهتمام به تربیت و رشد كودكان همواره دغدغه اصحاب خرد و اهالی فرهنگ و هنر این سرزمین بخصوص دست اندركاران هنر گران سنگ سینما بوده است؛ به گونه ای كه سینمای كودك را كانون توجه خود قرار داده و تلاش خویش را برای تربیت هرچه بهتر ذائقه تصویری آن ها به كار بسته اند. برگزاری مستمر بیش از سه دهه جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان شاهدی بر این مدعاست و الان سی و یكمین دوره این جشنواره در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اتفاقی فرخنده و مایه مباهات است.بر این باورم كه كودكان و نوجوانان نسل امروز، سینماگران نسل فردا هستند. از این رو طرح ایده های نو و راهگشا و تقویت خلاقیت نزد كودكان و نوجوانان در جهان بی حد و مرز امروز نیازمند توجه افزون تر و دقت بیشتر به آنان است. از رهگذر توجه به این سرمایه های پاك می توان زیباترین صحنه های آزادمنشی، میهن پرستی، ایمان و دین باوری صادقانه و صلح و دوستی را در جهان فردا به تماشا نشست. كودكانی كه می توانند بر دشت ناامیدی ها بذر امید بكارند و گل نشاط بچینند. كودكانی كه صلح را به جای جنگ، دوستی را به جای دشمنی و عشق را به جای نفرت بنشانند و زندگی را معنایی دوباره ببخشند.جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان، عرصه ای برای تجلی این ارزش ها در دیار فرهنگ و هنر، اصفهان است. با قدردانی از همدلی و یاری بی دریغ دست اندركاران سختكوش جشنواره و هنرمندان دغدغه مند سرزمینم، امیدوارم این رویداد بین المللی و پرارزش سینمای ایران چشم اندازی برای فردای روشن تر و جهانی امن تر برای كودكان و عاری از خشونت و دشمنی برای همگان باشد".

سی و یكمین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان ۸ تا ۱۴ شهریور ۹۷ در اصفهان برگزار می گردد.
1397/06/08
19:34:06
5.0 / 5
4919
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سینما , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی