برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس با محوریت هویت ایرانی

برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس با محوریت هویت ایرانی دست و هنر: فراخوان سی پال نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران در ۶ بخش با محور الهام از اصالت هنر ایرانی منتشر گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی «سی پال نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران» فراخوان «سی پال نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران» در ۶ بخش با محور الهام از هنر و اصالت هنر ایرانی منتشر گردید.
خاتون شهبازی، دبیر جشنواره درباره ایده برگزاری جشنواره اظهار داشت: «در طول تحقیق و تجربه كاری كه در حوزه مد و لباس داشتیم، متوجه شدیم كه درسراسر ایران فعالان مد و لباس بسیاری وجود دارند كه بسیار خلاق و توانمند هستند و برای خودشان كسب و كار بوجود آورده و كارآفرین هستند درعین حال آن گونه كه باید كارشان در معرض دید مخاطبان قرار نگرفته است. این مورد ارتباط مستقیمی با رونق اقتصادی كار آنها دارد. بنابراین تصمیم گرفتیم كه شرایطی را برای این افراد تولید نماییم تا بتوانند خلاقیت خودشان را بروز دهند و با مخاطب ارتباط برقرار كنند.»
ارسال و داوری آثار به صورت اینترنتی با استفاده از سایت رسمی جشنواره www.cipalfestival.com انجام می گردد. عضو انجمن موسسات مد و لباس ایران درباره اینترنتی بودن جشنواره اعلام نمود: «از آنجایی كه تمایل داریم از سراسر ایران كار انتخاب نماییم و امكان شناسایی فعالان حوزه مد و لباس را از سراسر كشور فراهم آوریم بنابراین برای سهولت، ارسال آثار به شكل اینترنتی در نظر گرفته شده است. صرفه اقتصادی برای فعالان مد و لباس، ارسال آثار بیشتر در قالب عكس، حذف انبارداری و حفاظت از آثار همچون مزیت های اصلی این جشنواره است.»
شهبازی در ادامه خاطرنشان كرد: «استفاده و شناسایی پتانسیل فضای مجازی در توسعه كسب و كار فعالان مد و لباس موثر خواهد بود البته چند وقتی است كه فضای كسب و كار از امكانات فضای مجازی بهره می برد، اما عموما كسب و كارهای حوزه مد و لباس سنتی هستند. پیش بینی می گردد كه اگر از فضای مجازی به شكل قاعده مند استفاده شود، فرصت های بیشتری در اختیار فعالان قرار می گیرد و دفتر كار آنها محدود به یك نقطه جغرافیا نخواهد بود. در این صورت افراد بیشتری كارهای آنها را می توانند ببیند و حتی روابط بین المللی برایشان میسر خواهد شد.»
مدیر مسئول موسسه هنری «چیامد» درباره نحوه ارسال آثار خاطرنشان كرد: «جشنواره دارای سایت رسمی است كه فعالان مد و لباس در زمینه ­های مختلف می­ تواند ۱۰ اثرشان را در قالب عكس كه با چارچوب و قواعد فراخوان جشنواره همسو است در سایت جشنواره بارگزاری كنند و در بخش "ویژه" یا بخش "آزاد" شركت دهند. در مرحله بعد هیات داوران پس از بررسی آثار رای خویش را اعلام خواهند كرد. سپس از این هنرمندان می خواهیم كه اثر برگزیده هیات داوران را جهت نمایش در جشنواره برای ما ارسال نمایند.»
توجه به هنر و اصالت ایرانی محور اصلی «جشنواره سی پال» و در عین حال اولویت بعدی نوآوری و خلاقیت طراح و فعالان است. مهلت ارسال آثار تا ۱۰ مهرماه ۹۷ است. آثار برگزیده از تاریخ ۲۴ تا ۲۸ آبان ۹۷ به نمایش در می آید.
شهبازی درباره محورهای فراخوان جشنواره اعلام نمود: «درفراخوان جشنواره تلاش كردیم به هیچ عنوان مانع خلاقیت طراحان حوزه مد و لباس نباشیم. از شركت كنندگان در خواست می نماییم كه شناسنامه اثر را كه شامل توضیح تخصصی طراحی، منبع الهام، متریال استفاده شده است را در بخش توضیحات وارد كنند. »
شهبازی با اشاره به كاربرد اجتماعی بودن لباس ها به ذائقه سازی مخاطب اشاره كرد: «كشور ما در حوزه مد و لباس درحال رشد و شكوفایی است. هدف ما همگام شدن طراحان و حمایت آنها در این مسیر است. همینطور برگزاری این جشنواره سبب آشنایی بیشتر مردم با كالا و تولید ملی می گردد و به هدف فرهنگ سازی مردم برای آشنایی با حوزه مد و لباس ایرانی ـ اسلامی نزدیك می شویم. »
«سی پال» نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران، به دبیری خاتون شهبازی از تاریخ ۲۴ تا ۲۸ آبان ۹۷ برگزار می گردد. علاقه مندان به شركت در این جشنواره می تواند با رجوع به سایت به آدرس اینترنتی www.cipalfestival.com و یا با استفاده از تماس با دبیرخانه (۰۹۳۳۷۴۵۴۶۱۹) از شرایط جشنواره و نحوه شركت در آن آگاه شوند.


1397/06/15
12:45:52
5.0 / 5
5067
تگهای خبر: آثار , انجمن , اینترنت , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی