در گفتگو با مهر مطرح شد

جشنواره اسباب بازی محصولات وارداتی ندارد تماما ایرانی

جشنواره اسباب بازی محصولات وارداتی ندارد تماما ایرانی دست و هنر: مسئول كمیته نمایشگاه تخصصی جشنواره ملی اسباب بازی می گوید، برای نمایش دستاوردهای تولیدكنندگان ایرانی، محصولات خارجی و وارداتی را در جشنواره حذف كردیم.محسن رجبی، مسئول كمیته نمایشگاه تخصصی جشنواره ملی اسباب بازی و عضو هیات مدیره انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی ایران با اشاره به شرایط خاص اقتصادی این روزهای كشورمان به خبرنگار مهر اظهار داشت: شرایط خاص اقتصادی این روزهای كشور و توجه به تولیدكنندگان ایرانی و تشویق مصرف كنندگان به استفاده از تولیدات و محصولات ایرانی، مسئولیت برگزاركنندگان چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی و به خصوص بخش نمایشگاه تخصصی این رویداد را حساس تر كرده است.
وی افزود: با عنایت به حساسیت شرایط موجود، تلاش می نماییم تا با رویكرد توجه به محصولات ایرانی، نمایشگاهی از همه جهات متفاوت و البته با كیفیت نسبت به دوره های گذشته برای معرفی دستاوردهای صنعت اسباب بازی ایران داشته باشیم.
مسئول كمیته نمایشگاه تخصصی جشنواره اسباب بازی با اشاره به برنامه ریزی های كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برای برگزاری نمایشگاه تخصصی در جشنواره اسباب بازی، خاطرنشان كرد: مقرر است در این نمایشگاه فقط محصولات تولیدكنندگان ایرانی حضور داشته باشد. به همین منظور با همكاری انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی در حال هماهنگی اولیه جهت حضور حداكثری تولیدكنندگان ایرانی در این نمایشگاه هستیم. همینطور در نمایشگاه امسال تولیدكنندگان اسباب بازی ها، سرگرمی های علمی و آموزشی، بازی های فكری و ابزارهای آموزشی، عروسك ها و سایر محصولات مرتبط حضور داشته باشند.
وی اضافه كرد: طبق برنامه ریزی های اولیه، تصمیماتی گرفته شده كه حداكثر پشتیبانی از تولیدكنندگان ایرانی از جانب دبیرخانه جشنواره، نهادها و سازمان های مربوطه صورت بگیرد. همینطور برای سهولت و آرامش تولیدكنندگان در این نمایشگاه تلاش می نماییم كه شرایط خوبی را برای حضور این بخش اثرگذار در صنعت اسباب بازی تولید نماییم.
جشنواره اسباب بازی كاملا ایرانی
به گفته رجبی، نمایشگاه از دو نظر كاملا تخصصی اجرا خواهد شد، ابتدا شركت كنندگان و غرفه داران هستند كه برای نخستین بار فقط از تولیدكنندگان داخلی كه عضو انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی هستند دعوت می گردد تا در نمایشگاه حضور داشته باشند كه این به نوبه خود یك تحول و نگاه متفاوت در برگزاری نمایشگاه های اسباب بازی در ایران است. چونكه معمولا نمایشگاه های اسباب بازی با حضور پخش كنندگان و فروشندگان اسباب بازی كه بخش زیادی از محصولات شان خارجی و وارداتی هستند، برگزار می گردد و ما تصمیم داریم كه در نمایشگاه امسال هیچ گونه محصول غیرایرانی نداشته باشیم و عرصه برای نمایش دستاورهای تولیدكنندگان ایرانی كاملا آماده باشد.
وی با اشاره به دعوت فعالان اسباب بازی به جشنواره اظهار داشت: مسلما برنامه ریزی ها برای اطلاع رسانی مناسب، صورت خواهد گرفت تا تمامی فعالان حوزه اسباب بازی از نمایشگاه بازدید داشته باشند در واقع بخش اصلی از بازدیدكنندگان نمایشگاه هم افراد، موسسات و مجموعه های تخصصی خواهند بود. به همین منظور دعوت نامه هایی در حال آماده سازی تا برای مخاطبان مخصوص مانند توزیع كنندگان، پخش كنندگان اسباب بازی، فروشندگان، طراحان، روان شناسان نمایشگاه ارسال شود تا در نمایشگاه حضوری فعال و مثبت داشته باشند.
هم افزایی میان تولیدكنندگان و صنایع خدماتی
رجبی عنوان كرد: نكته مثبت در مورد نمایشگاه امسال این است كه برای اولین بار می خواهیم از صنایع تولیدی و خدماتی برای تولیدات بهتر اسباب بازی را در اختیار تولیدكنندگان قرار دهیم، و تصمیم گرفتیم از مجموعه هایی مانند چاپخانه داران، قالب سازان پلاستیك، تزریق كنندگان، طراحان گرافیك و كارتن سازها كه هر كدام نقش ارزشمند ای در تولید اسباب بازی ایفا می كنند، دعوت نماییم تا تعامل خوبی میان این مجموعه ها و تولیدكنندگان صورت بگیرد.
وی افزود: رویكرد اصلی ما در نمایشگاه تخصصی، توجه به تولیدكنندگان كوچك و مجموعه هایی است كه تنها یك محصول برای عرضه به بازار دارند، تلاش می نماییم كه این تولیدكنندگان در كنار شركت ها و مجموعه های بزرگ و با تجربه در صنعت اسباب بازی در نمایشگاه حضور داشته باشند تا هم افزایی و تعامل میان بخش های مختلف صنعت اسباب بازی تولید شود.
به گفته رجبی، در این نمایشگاه تخصصی برنامه های مفصلی هم برای خانواده ها و كودكان كه مصرف كنندگان اصلی این محصولات هستند هم در نظر گرفته شده است و در حال هماهنگی برپایی فروشگاهی در محل این نمایشگاه از اسباب بازی های ایرانی هستیم تا خانواده ها با خیال راحت محصولات ایرانی با كیفیت در این نمایشگاه را خریداری كنند.
وی درباره ثبت نام تولیدكنندگان و شركت كنندگان در نمایشگاه تخصصی اظهار نمود: بستر مناسب اینترنتی بر روی سایت انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی در حال آماده سازی است و بزودی اطلاع رسانی در این زمینه صورت خواهد گرفت. چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی توسط كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان از ۲۶ تا ۳۰ آبان ماه در محل مركز آفرینش های فرهنگی هنری برگزار می گردد.

1397/06/23
16:18:24
5.0 / 5
4686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی