امام جمعه موقت اهواز:

حادثه عاشورا نشان دهنده ایثار و از خودگذشتگی است

حادثه عاشورا نشان دهنده ایثار و از خودگذشتگی است دست و هنر: امام جمعه موقت اهواز اظهار داشت: حادثه كربلا و عاشورا نشان دهنده ایثار، از خودگذشتگی و ترجیح دیگران بر خود است.


حجت الاسلام و المسلمین سید«ابوالحسن حسن زاده» در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: حادثه بزرگ عاشورا یك حادثه بی نظیر در تمام طول تاریخ بشریت است كه ابعاد بسیار گسترده ای دارد. بخشی از این حادثه بعد احساسی و عاطفی دارد كه این مورد در روایات و احادیث بسیار برجسته و نمایان است.
وی ادامه داد: آنچه مردم در سوگواری ها انجام می دهند به بعد عاطفی و احساساتی برمی گردد كه بر این بعد بسیار تاكید شده است.
امام جمعه موقت اهواز با تاكید بر ضرورت پرداختن به بعد معنوی حادثه عاشورا در سخنرانی ها، خاطرنشان كرد: بعد معرفتی حادثه كربلا و عاشورا بسیار مسأله مهمی است. در زیارتنامه سیدالشهدا(ع) در اربعین آمده است كه قیام امام حسین(ع) برای آگاهی بخشی است ازاین رو باید در منابع و سخنرانی ها به خوبی به بعد معرفتی پرداخته شود.
حسن زاده اظهار داشت: حادثه كربلا و عاشورا یك الگو است. باید نگاهمان به عاشورا به گونه ای باشد كه امام حسین(ع) را سرمشق خود قرار دهیم. این مورد زمانی انجام شدنی است كه آشنایی صحیحی با كربلا و عاشورا داشته باشیم.
وی افزود: باید تحریفات كنار گذاشته شوند و واقعیت كربلا و عاشورا را بیان و مردم را با آن ها آشنا نماییم.
حسن زاده خاطرنشان كرد: حادثه كربلا و عاشورا نشان دهنده ایثار، از خودگذشتگی و ترجیح دیگران بر خود است كه این موارد نقطه مقابل خودخواهی است. آنچه جامعه ما امروز نیاز دارد این است كه به ایثار و فداكاری برسیم.
وی خاطرنشان كرد: اگر حادثه كربلا در اعماق جانمان نفوذ كند و با واقعیت آن آشنا شویم و الگوی خود قرار دهیم، اساساً عزت و سربلندی كه خداوند لطف كرده است را حفظ خواهیم كرد و همان گونه كه مقام معظم رهبری فرمودند از این مشكلات كه اكنون به وجود آمده است عبور خواهیم كرد.


1397/06/29
13:48:41
5.0 / 5
4708
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی