كشف و ضبط اشیای قدیمی در سیستان و بلوچستان

كشف و ضبط اشیای قدیمی در سیستان و بلوچستان دست و هنر: فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از كشف و ضبط تعدادی از اشیای قبل از تاریخ و دوران اسلامی با تلاش نیروهای یگان حفاظت استان سیستان و بلوچستان اطلاع داد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی یگان حفاظت میراث فرهنگی، سردارامیر رحمت الهی، فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: یگان حفاظت استان سیستان و بوچستان در جهت اقدامات تعاملی با نیروی انتظامی و در ادامه روند دستگیری سارقین و قاچاقچیان اشیای عتیقه، با بهره گیری از شگردهای تخصصی و صرف ساعت ها كار مراقبتی و ردزنی و چندین روز تلاش بی وقفه، با گرفتن مجوز قانونی از مراجع قضائی با همكاری عوامل انتظامی شهرستان زابل نسبت به شناسایی محل اختفای افراد دخیل در امر قاچاق اموال تاریخی اقدام نمود.
وی ادامه داد: در عملیاتی غافلگیرانه با دستگیری دو نفر متهم، مقادیری اشیای تاریخی شامل شمشیر، كوزه سفالی، دستبند فلزی، گردن آویز سنگی، سنگ آسیاب و سكه تاریخی متعلق به قبل از تاریخ و متاخر اسلامی از ایشان كشف و ضبط شد.
به نقل از وی در این خصوص اشیای مكشوفه به موزه زاهدان تحویل و افراد دستگیرشده و به همراه پرونده متشكله جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی استان دلالت شدند.1397/08/07
14:17:26
5.0 / 5
4525
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی