با انتقاد از نگاه یك سویه صداوسیما

مطهری: توافق برجام اشتباه نبود

مطهری: توافق برجام اشتباه نبود دست و هنر: نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پخش یك برنامه تلویزیونی درباره برجام اظهار داشت: مشخص نیست صدا و سیما كی می خواهد از این حالت یكطرفه بودن خارج شود و حرف طرف مقابل را هم پخش كند تا مردم بفهمند مذاكره و توافق برجام كه از ابتدا تا انتهای آن با نظر رهبری انجام شد اشتباه نبود بلكه اشتباه پس از توافق انجام شد كه بخشی از نظام به خاطر جنگ قدرت و احیاناً منافع اقتصادی مصمم به اجرا نشدن برجام بود تا مبادا به نفع رقیب سیاسی اش تمام شود.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، علی مطهری در یادداشتی با عنوان «اندر فضایل برنامه ثریا» كه در كانال تلگرامی اش منتشر نموده آورده است:
«از فضائل برنامه ثریا در شبكه 1 سیما شنیده بودم اما ندیده بودم تا اینكه چند روز پیش به صورت اتفاقی این برنامه را دیدم و دریافتم هر آنچه درباره آن می گویند صحیح است. در آن برنامه دو میهمان و یك مجری هر سه بر اشتباه بودن مذاكرات و توافق برجام پای می فشردند و این كه نظام هرچه زودتر باید پای خویش را از این منجلاب بیرون بكشد و چون می دیدند كه تركش این تیر به مقام رهبری هم می خورد هرچند دقیقه یك بار هم می گفتند البته مقام ایشان كه نمی تواند دائم وارد مسائل شود و تعیین تكلیف كند و بدین وسیله تقصیر را به گردن دولتی ها می انداختند.
مشخص نیست صدا و سیما كی می خواهد از این حالت یكطرفه بودن خارج شود و حرف طرف مقابل را هم پخش كند تا مردم بفهمند مذاكره و توافق برجام كه از ابتدا تا انتهای آن با نظر رهبری انجام شد اشتباه نبود بلكه اشتباه پس از توافق انجام شد كه بخشی از نظام به خاطر جنگ قدرت و احیاناً منافع اقتصادی مصمم به اجرا نشدن برجام بود تا مبادا به نفع رقیب سیاسی اش تمام شود. اگر كل نظام یكپارچه و متحد بود و از مواهب برجام مانند سرمایه گذاری شركتهای خارجی استفاده می كرد ترامپ هم نمی توانست به آسانی از آن خارج شود. با همه این احوال، همین برجام موجود امروز اروپا و بلكه اغلب كشورهای جهان را در مقابل آمریكا قرار داده و آمریكا را منزوی كرده است و از سویی كشورها به فكر كنار گذاشتن دلار در مبادلات تجاری خود افتاده اند.
اما با شناختی كه از طرز فكر آقای دكتر علی عسكری رئیس سازمان صدا و سیما دارم بعید می دانم كه ایشان از این گونه برنامه ها رضایت داشته باشد و به احتمال قریب به یقین برنامه هایی مثل ثریا از جاهایی بر او تحمیل می گردد.»1397/08/11
23:51:59
5.0 / 5
4665
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی