گردشگران عرب ۶ و نیم برابر بیشتر از متوسط جهانی خرج می كنند

گردشگران عرب ۶ و نیم برابر بیشتر از متوسط جهانی خرج می كنند دست و هنر: میزان هزینه كرد گردشگران شش كشور عضو شورای همكاری خلیج فارس در مقاصد توریستی خارجی، ۶.۵ برابر بیشتر از متوسط جهانی است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری و كمیسیون سفر اروپا از آن حكایت می كند میزان هزینه گردشگران كشورهای عضو شورای همكاری خلیج فارس (شامل شش كشور بحرین، كویت، عمان، قطر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی) در مقاصد گردشگری در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و در سال ۲۰۱۷ این رقم به ۶۰ میلیارد دلار رسیده است.
در این گزارش آمده است سرانه هزینه هر توریست عرب در كشورهای اروپایی ۶.۵ برابر بیشتر از متوسط جهانی است و مجموع هزینه ۶۰ میلیارد دلاری این گردشگران در كشورهای دیگر طی سال ۲۰۱۷ نشان از افرایش ۲۰ میلیارد دلاری در مقایسه با آمار ۴۰ میلیارد دلاری اعلام شده در سال ۲۰۱۰ دارد.
«زوراب پولولیكا شویلی» دبیركل گرجستانی تبار سازمان جهانی جهانگردی در مقدمه این گزارش با اشاره به رشد سریع بازار كشورهای شورای همكاری خلیج فارس بعنوان یك منبع تامین گردشگر، از پتانسیل فراوان این منطقه در رشد گردشگری اروپا سخن به میان آورده است.
«پیتر د ویلد» رئیس كمسیون سفر اروپا هم گفت كشورهای شورای خلیج فارس یك بازار رو به رشد برای مقاصد گردشگری اروپایی است و ما باید خودمان روی گردشگران جوانتر، آگاه تر و آشنا با تكنولوژی این منطقه سرمایه گذاری نماییم.
از مهم ترین دلایل افزایش سفر كشورهای عربی بخصوص به كشورهای اروپایی رشد بی سابقه این كشورها در سفر هوایی در یك دهه اخیر عنوان شده كه در این میان خطوط هواپیمایی امارات و قطر از مهم ترین خطوط هوایی مسافت بلند محسوب می شوند.1397/08/22
18:26:44
4736
5.0 / 5
تگهای خبر: سفر , گردشگران , گردشگری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی