گزارش ایسنا از سخنان امامان جمعه در حال بروز رسانی است

امام جمعه بندرعباس: مرگ بر دلار

امام جمعه بندرعباس: مرگ بر دلار دست و هنر: یكی از امامان جمعه در استانها از حركت كشور به سمت ثبات ابراز رضایت رضایت كرده و از مدیران اقتصادی خواسته درست مدیریت كنند تا سنگ اندازی دشمن به جایی نرسد و امام جمعه دیگری باز با بیان اینكه دشمن در ایران چنگ اقتصادی به پا كرده از مردم خواسته همچون جنگ تحمیلی مقاومت كنند.


اما امامان جمعه دیگر بر محورهای دیگری باز تاكید داشتند، همچون آنكه امام جمعه مشهد از قاطعیت قوه قضاییه از اعدام 2 بی نظمی گر ارزی یاد كرد و بر محاكمه مدیرانی را كه زمینه این خلال را فراهم كردند اصرار كرد و یا امام جمعه رشت گفته كه انتظار است مبارزه با فساد اقتصادی همچنان ادامه داشته باشد و امام جمعه قزوین باز گفته اینكه خریداران را مجازات كردند مردم سپاسگزار هستند اما جامعه منتظر محاكمه فروشندگان دلار، طلا و سكه به مفسدان اقتصادی هستند.
اما انچه كه همگی امامان جمعه بر آن تاكید داشتند این بود كه تبلیغات روانی آمریكا كه پیش از تحریم ها دست به آن زده بود، امروز با شكست مواجه شده است و حال لازم است به وحدت بعنوان یكی از لزوم های جامعه امروز توجه گردد.
برخی امامان جمعه باز به سخنان وزیر امور خارجه درباره پولشویی اشاره كرده و این سخنان را نسنجیده عنوان كردند همچون امام جمعه قم كه گفته، از مسئولان دستگاه دیپلماسی كشور انتظار می رود در اظهارت خود از موضع عزت و حكمت و مصلحت به گونه ای سخن بگویند كه دستاویز رسانه های دشمن نشود چونكه سخنان وزیر امور خارجه در مورد پولشویی در داخل سنجیده نبود.
همین طور امامان جمعه شهادت امام حسن عسگری(ع) را به همه جامعه مسلمین تسلیت گفتند؛ امام جمعه رشت، ولایت فقیه را خط قرمز جامعه اسلامی در دوران غیبت دانسته و تصریح كرده ولایت فقیه زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است و مادامی كه مردم پشت سر ولایت و حامی نظام اسلامی باشند، فشارها و تحریم های دشمن نمی تواند خللی در حركت انقلاب احداث كند و اما در عین حال مردم از مسئولان انتظار دارند به وظایف خود عمل كنند.
امام جمعه قم باز آماده سازی شیعیان برای دوران سخت غیبت و معرفی حضرت مهدی(عج) بعنوان امام پس از خود و مبارزه با فتنه گران داخلی و ادعای امامت پس از امام حسن عسگری(ع) توسط جعفر كذاب را همچون سختی های این امام بزرگ در آن دوران دانسته و نویده داده اسلام ناب جاهلیت مدرن را در نوردیده و به فضل الهی قرن آینده قرن اسلام ناب محمدی و حاكمیت و رهبری الهی حضرت مهدی (عج) باشد.

آیت الله سعیدی: سخنان وزیر امور خارجه در مورد پولشویی در داخل كشور سنجیده نبود
به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید محمد سعیدی، امام جمعه قم باز در خطبه های این هفته نماز جمعه گفته، از مسئولان دستگاه دیپلماسی كشور انتظار می رود در اظهارت خود از موضع عزت و حكمت و مصلحت به گونه ای سخن بگویند كه دستاویز رسانه های دشمن نشود چونكه سخنان وزیر كشور در مورد پولشویی در داخل سنجیده نبود.
وی با اشاره به اهتمام مسئولان نسبت به مشكلات اقتصادی در كشور عنوان كرده از مسئولان ارشد نظام انتظار می رود به مسائل اصلی كشور نظیر مقابله با جنگ اقتصادی و رسانه ای دشمن و كوشش برای شكست تحریم ها توجه داشته باشند.
زیبنده مسئولان نیست كه به مسائل حاشیه ای درجه چندم نظیر حضور زنان در ورزشگاهها بپردازند
امام جمعه قم اضافه كرد: زیبنده این مسئولان نیست كه به مسائل حاشیه ای درجه چندم نظیر حضور زنان در ورزشگاهها كه حوزه های علمیه و مراجع تقلید بارها در این باره موضع گرفته اند بپردازند چرا بعضی از مسئولان موضعی برخلاف موضع مرجعیت اعلام می كنند؟
آیت الله سعیدی با اشاره به شاخص های اسلام ناب محمدی بیان كرده، یكی از شاخصه های اسلام عقلانیت است. اسلام ناب اسلام معنویت و تقوا برپایه بندگی خداوند است و محصول چنین معنویتی كرامت انسانی و مسئولیت شناسی است. همین طور عدالت گرایی از دیگر خاصیت های اسلام ناب محمدی است.

علمالهدی: به قول مقام معظم رهبری "چرا دنبال آن هایی هستند كه پول گرفتند. دنبال آن هایی بروید كه پول دادند."
به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد كه در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفته، دو بی نظمی گر ارزی و مفسد اقتصادی را اعدام كردند، مردم امیدوار شدند و آرامش پیدا كردند. قوه قضائیه با یك قاطعیت به مردم امید داد و این امید بیش تر میگردد اگر آن مدیرانی كه زمینه این بی نظمی و افساد فی الارض را برای این مفسدان فراهم كردند را حداقل محاكمه كنند.
دو بی نظمی گر ارزی و مفسد اقتصادی را اعدام كردند، مردم امیدوار شدند
علم الهدی اضافه كرد: مقام معظم رهبری فرمودند "چرا دنبال آن هایی هستند كه پول گرفتند. دنبال آن هایی بروید كه پول دادند." آنها چرا باید در امنیت به سر ببرند. اگر این پول گرفتن و بی نظمی اقتصادی فساد فی الارض است پول دادن هم اینگونه و آنها هم باید محاكمه شوند.
وی ادامه داد: وجود اقدس حضرت، جریان ها و بحران هایی كه برای امت پیش می آید را هدایت می كنند. امام زمان(ع) در هدایت امت در این موقعیت ها احتیاجی به ظهور و ورود و برقراری ارتباط با یك شخص خاص بعنوان نایب عام یا با فرد مؤثر در قضیه ندارند، بلكه وجود مقدس امام زمان(ع) دارای ولایت مطلقه الهی است كه اگر موقعیتی پیش آمد كه هدایت حضرت لازم بود، وجود اقدس امام زمان با آن ولایت مطلقه الهی در آن مغز و فكر تصرف می كنند و همان تصمیمی كه باید گرفته شود، گرفته میگردد.
تحلیل هایی بود كه 13 آبان امسال تظاهرات ضد آمریكایی به تظاهرات ضد نظام تبدیل خواهد شد
امام جمعه مشهد با بیان نمونه هایی از هدایت امام زمان(ع) در انقلاب اسلامی، تصریح كرد: در حركت اخیری كه آمریكا داشت و از مرداد ماه همه رسانه های غربی با همه قدرت و فعالیت كار می كردند و مردم را از تحریم آمریكا در 13 آبان می ترساندند. حتی تحلیل هایی بود كه به سبب فشاری كه مردم می بینند، 13 آبان امسال تظاهرات ضد آمریكایی به تظاهرات ضد نظام تبدیل خواهد شد. هم چنین پیش بینی خیلی از افراد اقتصادی این بود كه قیمت دلار به 30 هزار تومان می رسد. تا یك هفته قبل كسی از عقب نشینی و شكست آمریكا خبر نداشت و تنها مقام معظم رهبری در سخنرانی 12 مهر در ورزشگاه آزادی تهران در مقابل 100 هزار بسیجی فرمودند كه آمریكا در جریان آخرین تحریم ها باز شكست خواهد خورد و این شكست سیلی است كه از ایران می خورد.
وی با بیان این كه «عقب نشینی آمریكا از تحریم ها بعنوان شكست چیزی نیست كه ما بگوییم، بلكه تحلیل گران آمریكایی این را می گویند»، اشاره كرد: سایت تحلیلی «رئال تریبون»كه از مهم ترین سایت های خبری و تحلیلی آمریكا در مسائل سیاسی است، تحلیل كرده كه با شكست تحریم های آمریكا ثابت شد كه ما با ایران، نه در عرصه نظامی و نه در عرصه اقتصادی نمی توانیم بجنگیم. تنها راه ما مذاكره است و می توان به وسیله دو جریان تجدیدِ نظرطلب در آمریكا و ایران وارد عرصه مذاكرات شد، اما این جریانات به هیچ وجه در مسئله مذاكره نقشی ندارد و مؤثر نیستند، اما اگر بتوانیم رهبر ایران را در راه مذاكراه قرار دهیم، مذاكره امكان دارد و این تنها راه مسئله روابط ما با ایران است و غیر از این ما برای همیشه نابود شده ایم.
علم الهدی در ادامه بیان تحلیل این سایت آمریكایی، اضافه كرد: این تحلیل درباب امكان قرارگرفتن رهبر ایران در راه مذاكره می گوید كه ممكن نیست رهبری ایران در فضای مذاكره قرار گیرد، چراكه رهبری ایران در مدیریت فضای سیاسی در داخل و بیرون ایران بسیار هوشمندانه عمل كرده است و هدایت ایشان به سمت زمین بازی كار آسانی نیست.
آقا از پشت پرده دارد حمایت و پشتیبانی می كند
وی اشاره كرد: دشمن در سایت تحلیلی خود می گوید رهبر ایران در داخل و بیرون هوشمندانه عمل كرده است و آمریكا را به عقب زده است؛ این هوشمندی رهبری معلول چیست؟ جز این كه مورد تأیید خاص وجود اقدس بقیةالله است. جز این كه آقا از پشت پرده دارد حمایت و پشتیبانی می كند و كلید كار را خودش به دست گرفته است و ما را به جایی می برد كه قابل پیش بینی نیست.

امام جمعه مشهد عنوان كرد: مسئولان این ممكلت بیایند بعنوان یك مسلمان و شیعه و معتقد به امام زمان(ع) این حرف ها را باور كرده و اقتصاد مقاومتی را به صورت جدی اجرا كنند. بیایند به رهنمودهای رهبری عمل كنند. این رهبر ماست، این وجود اقدس امام زمان پس پرده ماست این واقعیت جامعه و كشور ما است. این ها باور كنند و گوش به حرف رهبری دهند.
امام جمعه شهركرد: ارزش پول ملی وضع مناسب ندارد
به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام و المسلین محمدعلی نكونام، امام جمعه شهركرد در خطبه های این هفته نمازجمعه شهركرد با اشاره به اینكه 13 آبان ماه گذشت و كشور به سمت ثبات پیش می رود، گفته، تدبیر و مدیریت مهم می باشد چونكه كه گاهی نابسامانی و ضعف دیده می شود؛ گاهی بازار متلاطم شده و ارزش پول ملی وضع مناسب ندارد كه عموما به سوء مدیریت مربوط میگردد.
او از مدیران اقتصادی كشور خواسته كشور را درست مدیریت كنند تا سنگ اندازی دشمن به جایی نرسد چونكه به قول او كشور غنی و مردم مقاوم و توانمند هستند.
گاهی صدا و سیما موسیقی هایی پخش می كند كه كم از ترانه های زمان طاغوت ندارد
وی با اشاره به اینكه افرادی ماه های محرم و صفر را ماه حزن می دانند، تصریح كرده، نمی گوییم جامعه شاد نباشد اما با گناه و معصیت فضایی احداث نشود كه غفلت در جامعه حاكم شود؛ متاسفانه در مراسم عزا از ساز و دهل استفاده شده و پول كلان باز دریافت می كنند و نام آنرا موسیقی محلی می گذارند. متولیان امر باید دقت كنند كه فرهنگ باطل ترویج نشود؛ باید دستگاه های متولی امر مجوز صادر كنند تا موسیقی های استفاده گردد كه تند نباشد؛ گاهی صدا و سیما موسیقی ثمین و سالم پخش می كند و گاهی باز موسیقی هایی كه پخش میگردد كم از ترانه های زمان طاغوت ندارد و باید این موارد از هم تفكیك شود.

امام جمعه شیراز: امكانات دسترسی به حرم حضرت شاهچراغ(ع) كم است
آیت الله لطف الله دژكام، امام جمعه شیراز در خطبه های نماز جمعه 25 آبان شیراز با تاكید بر ضرورت تسهیل دسترسی ها به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، اظهار داشت: بارها گفته ام باز هم می گویم كه امكانات دسترسی به حرم كم است؛ این مسئولیت بر عهده افرادی است كه رای می آورند و انتخاب می شوند؛ آنها وظیفه دارند كه ببینند در شهر چه خبر است و برای رفع مشكلات طراحی مناسب داشته باشند.
امام جمعه شیراز اصرار كرد كه از جنوب تا شمال یك محدوده شهری، جزو شهر شمرده می شود و باید برای همه این محدوده، برنامه ریزی داشت.
آیت الله دژكام در عین حال تصریح كرده كه اگر جایی كار خوب میگردد باید آنرا مطرح نمود، نه اینكه كار خوب را كسی تعریف نكند و كار بد را همه در بوق كنند. باید به سلامت اجتماعی كمك كرد تا قادر باشیم اهداف بزرگ را محقق نماییم.
وی با تاكید براینكه بنا نیست همه مسائل گفته شود، اشاره كرد كه اگر قرار بر گفتن موضوعی باشد باید راست گفت؛ حفظ اسرار عیب ندارد اما اگر بنا شد حرفی بزنیم باید راست بگوییم. امروز كه دشمن در حال سیاه نمایی است و دروغگویی می كند، ما هم بهانه ای به دست آنان می دهیم. در ضمن اینكه آزادی در بیان و انتقاد كردن رسانه ها باید حفظ شود؛ مسلما افراد بدی در جامعه داریم و بعضی جاها خدای متعال اجازه داده كه اگر شخصی بدی را از حد گذرانده باشد، آبرویش برود، قانون هم دارد، اما خارج از قانون و اخلاق اگر كاری نماییم كه آبروی فردی برود، بسیار بد است، چرا باید یكدیگر را تخریب كرد و آبروی افراد را ببریم.

امام جمعه رشت: دستگاه قضا مبارزه با فساد اقتصادی را ادامه دهد
آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، ضمن قدردانی از اقدامات دستگاه قضایی در برخورد با مفسدان اقتصادی، اشاره كرد: قوه قضائیه مردم را امیدوار كرد و سبب شد ثبات به بازار بازگردد لذا انتظار داریم مبارزه با فساد اقتصادی همچنان ادامه داشته باشد.
وی، امام زمان(عج) را منجی بشریت و عدالت گستر جهان دانست و تصریح كرد: حالا در دوران غیبت امام زمان به سر می بریم و باید خودمان را برای ظهور حضرت آماده نماییم و آزمون های سخت را پشت سر بگذاریم.
امام جمعه رشت، ولایت فقیه را خط قرمز جامعه اسلامی در دوران غیبت دانست و اشاره كرد: مادامی كه مردم پشت سر ولایت و حامی نظام اسلامی باشند، فشارها و تحریم های دشمن نمی تواند خللی در حركت انقلاب احداث كند، اما مردم از مسئولان انتظار دارند به وظایف خود عمل كنند.

امام جمعه قزوین: جامعه منتظر محاكمه فروشندگان دلار و سكه به مفسدان اقتصادی است
آیت الله عبدالكریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین كه در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، گفته، این اقدام دستگاه قضایی مردم را امیدوار و مفسدان دیگر را مأیوس كرد و كار بسیار بجایی بود و فوراً اثر آنرا در فضای اقتصادی دیدیم و مردم منتظر مجازات نیمه های پنهان فسادهای اقتصادی هستند.

وی با تاكید بر اینكه این نیمه پیدای كار بود، افزود: مردم منتظر نیمه پنهان كار هستند؛ آن هایی كه با طلا و دلار جامعه را با خطر مواجه كردند، این ها خریدار بودند و بالقطع یك فروشنده ای هست كه خریدار از او خریداری می كند. اینكه خریداران را مجازات كردید مردم از شما سپاسگزار هستند اما جامعه ما منتظر محاكمه فروشندگان دلار، طلا و سكه به مفسدان اقتصادی هستند.

امام جمعه زنجان: تبلیغات روانی آمریكا با شكست مواجه شد
آیت الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان باز در خطبه های این هفته نمازجمعه زنجان گفته تبلیغات روانی آمریكا كه پیش از تحریم ها دست به آن زده بود، امروز با شكست مواجه شده است.
وی در ادامه، از وحدت بعنوان یكی از لزوم های جامعه امروز یاد كرد و با اشاره به اینكه دشمن همواره در تلاش بوده تا این وحدت از بین برود اما تدابیر امام راحل و نام گذاری هفته وحدت، همه این توطئه ها را نقش بر آب كرد و اضافه كرد: یكی از بركات ارزشمندی كه انقلاب اسلامی به همراه داشت، بسیج بود و امروز در آستانه فرا رسیدن هفته بسیج هستیم و اگر امروز مقرر است بسیج در همه امور وارد شود، باید این كار را انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: مرگ بر دلار و آمریكایی كه نوسانات نرخ دلار در دست اوست
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان باز با بیان مرگ بر دلار و آمریكایی كه نوسانات نرخ دلار در دست اوست، اشاره كرد: گرانی در تمامی كشورها پیش می آید و از آنجایی كه دشمن در ایران چنگ اقتصادی به پا كرده اند پس مردم باید همچون جنگ تحمیلی مقاومت كنند.

امام جمعه موقت بیرجند: قوه قضاییه با سرمنشاء مشكلات اقتصادی در كشور برخورد كند
حجت الاسلام محمد مختاری، امام جمعه موقت بیرجند باز در خطبه های نماز جمعه بیرجند گفته، با اشاره به اعدام مفسدان اقتصادی در كشور، افزوده جنگ روانی دشمن با قاطعیت و سرعت عمل قوه قضاییه خنثی شد. مطالبه مردم از قوه قضاییه این است كه همچنان این مسیر را ادامه دهد و با سرمنشاء و سرنخ هایی كه موجب این مشكلات اقتصادی در كشور شدند برخورد كند.
وی با اشاره به اینكه باید مسئولان كشور با اقتصاد مقاومتی و افزایش قدرت نظامی، ایران را به قدرت بزرگ منطقه تبدیل كنند، تصریح كرده تقویت قدرت اقتصادی، فرهنگی و نظامی جمهوری اسلامی ایران تنها عامل بازدارنده استكبار جهانی است.

امام جمعه موقت بجنورد: جهان اسلام نیازمند وحدت است
حجت الاسلام والمسلمین نوری، امام جمعه موقت بجنورد باز با تاكید بر اینكه جهان اسلام نیازمند وحدت و همدلی است، ادامه داده، جهان استكبار به دنبال منافع خود است و منافع آنها در متحد نبودن مسلمانان و جهان اسلام است از همین جهت همیشه از این اختلافات سود بردند و به سبب همین اختلاف ها است كه با وجود یك ونیم میلیارد جمعیت مسلمان در دنیا نتوانستند جایگاه اصلی خودرا پیدا كنند.
وی با اشاره به اینكه 58 كشور مسلمان در دنیا وجود دارد، اظهار كرده، این 58 كشور در هیچ یك از تصمیم گیری های جهانی نمی توانند كاری انجام بدهند، در شورای امنیت كه امنیت دنیا را تامین می كند و عده ای از قدرت های بزرگ هستند و می خواهند كشوری را تحریم كنند مسلمانان جایگاهی ندارند. تمام قوانینی كه در ساختار نظام بین المللی وجود دارد هیچ كدام برگرفته از دین مبین اسلام نیست تمام قوانین برگرفته از نظام لیبرال دموكراسی است كه جهان غرب به وجود آورده است.


ادامه دارد...


1397/08/25
17:51:48
5.0 / 5
4493
تگهای خبر: بازی , سلامت , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی