نامورمطلق مطرح كرد؛

وقوع زلزله در استان فرهنگی كرمانشاه

وقوع زلزله در استان فرهنگی كرمانشاه معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، وقوع زلزله در استان فرهنگی كرمانشاه را ضایعه ای بزرگ و غم انگیز برای خانواده سازمان میراث فرهنگی توصیف كرد.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كرمانشاه، بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی چهارشنبه شب ۲۴ آبان ۹۶ در سفر به استان كرمانشاه با حضور در ستاد كمك های جامعه گردشگری استان ضمن ابلاغ تسلیت علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی به مردم زلزله زده استان كرمانشاه، اظهار نمود: «كرمانشاه از استان های فرهنگی و تاریخی غنی ما و استانی اسطوره ای است كه همه آن برای ما چه به لحاظ آثار تاریخی، صنایع دستی و جاذبه های گردشگری، میراث فرهنگی است. »
او اضافه كرد: «زلزله اخیر در استان فرهنگی كرمانشاه برای خانواده سازمان میراث فرهنگی ضایعه بسیار غم انگیز است».
نامور مطلق با تقدیر از شكل گیری ستاد كمك های جامعه گردشگری استان برای یاری رساندن به زلزله زدگان، اظهار نمود: «باید مشكلات را مدیریت سازمانی كرد. »
او ادامه داد: «این اتفاق باید به شكل یك الگو در سازمان دربیاید كه در سایر نقاط كشور آمادگی لازم برای مقابله با این گونه اتفاقات را داشته باشیم. »
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور تاكید كرد: «این الگو می تواند برای سایر استان ها هم به عنوان یك دستورالعمل برای مواقع وقوع حوادث طبیعی مورد استفاده قرار گیرد. »
نامور مطلق در خاتمه عنوان كرد: «برای كاهش صدمه و تخریب آثار تاریخی استان باید مرمت ها و اقدامات لازم صورت گیرد و همواره برای تقابل با چنین شرایطی آمادگی لازم در ما وجود داشته باشد. »
در ابتدای این نشست جلیل بالایی مدیركل میراث فرهنگی استان كرمانشاه با ارائه گزارشی از وضعیت آثار تاریخی در مناطق زلزله زده و عملكرد ستاد كمك های جامعه گردشگری استان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان را در جریان آخرین تحولات استان قرار داد.
 

1396/08/26
18:10:17
5213
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی