افتتاح نمایشگاه صنایع دستی ایران در شهر سئول

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی ایران در شهر سئول به گزارش دست و هنر آیین گشایش نمایشگاه «دستان شگفت انگیز» هنر و صنایع دستی ایران با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی كشور در محل گالری بنیاد كره در شهر سئول برگزار گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این مراسم با حضور بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی، طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول و مدیر دیپلماسی عمومی وزارت خارجه جمهوری كره برگزار گردید.
بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی در این مراسم، با بیان پیشینه مراودات فرهنگی و اقتصادی میان دو كشور ایران كره بر ضرورت توسعه همكاری های تجاری دو كشور بخصوص در حوزه صنایع دستی تاكید كرد.
او با اشاره به تراز تجاری دو كشور بر ضرورت تنوع در محصولات صادراتی به كشور كره تاكید كرد و ادامه داد: «محصولات صنایع دستی ایران دارای ظرفیت های لازم برای حضور در بازار كشور كره هستند. »
نامورمطلق با اشاره به شناخت و علاقه مندی مردم ایران به فرهنگ و هنر كشور كره، از همدردی دولت كره جنوبی و هنرمندان این كشور با زلزله زدگان كرمانشاه قدردانی كرد.
نمایشگاه «دستان شگفت انگیز» از ۲ تا ۵ آذر ۹۶ در محل گالری بنیاد كره واقع در شهر سئول برپا خواهد بود، هنرمندان ایرانی در رشته های چاپ قلمكار، میناكاری، نگارگری، سفال و سرامیك، زیورآلات، معرق چوب، خراطی، فیروزه كوبی، گلیم بافی و مشبك فلز در این نمایشگاه آثار خویش را عرضه نموده اند.
همچنین بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با رئیس سازمان میراث فرهنگی كره جنوبی دیدار كرد.
دو طرف در این دیدار بر گسترش همكاری های فی درخلال در حوزه میراث فرهنگی و هنرهای سنتی تاكید كردند. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با عرضه پیشنهاد برای برگزاری نمایشگاه های مشترك در حوزه صنایع دستی و آثار فرهنگی از رئیس سازمان میراث فرهنگی كره برای حضور در ایران و بازدید از موزه های كشورمان دعوت به عمل آورد.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی بر معرفی اشتراكات فرهنگی دو كشور بخصوص در حوزه ادبیات و میراث ناملموس تاكید كرد.
نامورمطلق همینطور در دیدار با تجار ایرانی مقیم كره بر راه اندازی بازار دائمی در كره، سلیقه شناسی و بازار شناسی حوزه صنایع دستی در كره، آشنایی میان تجار و هنرمندان حاضر در نمایشگاه تاكید كرد.

او ضمن بازدید از خیابان تهران در سئول از رایزنی برای راه اندازی فروشگاه و نمایشگاه معرفی فرهنگ و هنر ایرانی در این خیابان اطلاع داد.
 

1396/09/04
18:57:49
5.0 / 5
5056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی