برنده جایزه معمار خاورمیانه

برنده جایزه معمار خاورمیانه به گزارش دست و هنر جایزه معمار خاورمیانه ۲۰۱۷ در بخش پروژه مسكونی به« ارسی خانه» تعلق گرفت.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، ساختمان «اُرسی خانه»، برنده جایزه معمار خاورمیانه در سال ۲۰۱۷ و در بخش پروژه مسكونی شد. مراسم اهدای این جایزه در كشور امارات متحده عربی و شهر دبی برگزار گردید.
ساختمان مسكونی اُرسی خانه، كار مشترك نیما و سینا كیوانی به عنوان معماران اصلی این پروژه است. همینطور لادن مستوفی، مریم سرشار، امیر عباس طاهری، محمد مشعوف، اكبر خلج و علیرضا خوارزمی نژاد هم به عنوان اعضای تیم طراحی، اجرا و سرمایه گذاری در این پروژه مشاركت داشته اند.
نیما كیوانی، پیش از این در گفتگو با خبرنگار مهر درباره خصوصیت های این پروژه اظهار داشته بود: در طراحی این پروژه، تولید فضایی با القای حس مكان معماری ایرانی با نگاهی مدرن و همینطور در نظر گرفتن نیازهای زیستی انسان، ایده كلی طراحی این بنا بوده است. همینطور در طرح این بنا به معماری خانه های سنتی ایران به خصوص خانه های شهر كاشان و هندسه فضایی و نقش گیاه، آب، نور و قاب بندی و شفافیت در معماری ایرانی توجه ویژه ای شده است.
شاخصه اصلی ساختمان اُرسی خانه همان گونه كه از نامش پیداست، احیاء پنجره اُرسی به شكل مدرن آن است؛ این پروژه پیش از این هم توانسته جوایز متعددی را به خود اختصاص دهد كه از آن میان می توان به جایزه جهانی طراحی اشاره كرد.
جوایز معمار خاورمیانه در كنار برگزیدگان بین المللی خود، امسال میزبان ۱۹ نامزد ایرانی بود. این رویداد بزرگ بین المللی برای دهمین سال پیاپی در كشور امارات متحده عربی و در شهر دبی برگزار می گردد كه در سال های گذشته هم میزبان نامزدها و برندگان دیگری از ایران بوده است. امسال اما بخش بزرگی از نامزدهای این جشنواره بین المللی به معماران ایرانی تعلق گرفت. این جشنواره باآنكه با نام خاورمیانه شناخته می شود، اما هر سال میزبان معماران مشهور و بزرگی چون زها حدید، سِر نورمن فاستر، سانتیاگو كالاتراوا؛ و شركت های بزرگ معماری چون Atkins، SOM و... است.
در جوایز امسال خاورمیانه، به ترتیب تعداد پروژه كاندیدا شده، آرش غلامعلی طهرانی و همكاران نامزد دریافت ۳ جایزه، دفتر معماری L. E. D (شهاب میرزائیان) و دفتر معماری كورش حاجی زاده و همكاران هركدام نامزد دریافت دو جایزه؛ و دفتر معماری بوژگان، محمدرضا كهزادی، محسن حوضی، پیمان اسحاقی و امین ملازاده، استودیو معماری دال، دفتر معماری بام، نیما كیوانی و گروه معماری تچرا، هر كدام نامزد دریافت یك جایزه، منتخبین نهایی بخش پروژه های جایزه معمار خاورمیانه ۲۰۱۷ بودند.
 

1396/09/06
20:08:21
5.0 / 5
5550
تگهای خبر: جشنواره , معماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی