كارگاه آموزشی ساخت كاغذهای سنتی برگزار می گردد

كارگاه آموزشی ساخت كاغذهای سنتی برگزار می گردد دست و هنر: سومین كارگاه آموزشی یك روز هنرهای سنتی با تمركز بر «ساخت كاغذهای سنتی» روز سه شنبه ۲۱ آذر ۹۶ در موزه خط و كتابت میرعماد واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می گردد.


به گزارش دست و هنر به نقل از به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، در این دوره كه در ادامه سلسله كارگاه های هنرهای سنتی موزه میرعماد برگزار می شود، روش ساخت كاغذهای دست ساز برای خوشنویسی و تذهیب توسط استاد بتول ثابتی آموزش داده خواهد شد. استاد بتول ثابتی، كارشناس ارشد صنایع دستی از دانشگاه هنر سوره تهران و كارشناس و نگارگر طراحی سنتی و تذهیب، و كاردان فرش دستبافت است.

او تدریس در دانشگاه های هنر سوره تهران و مركز آموزش عالی میراث فرهنگی و شركت در نمایشگاه هایی ازجمله نمایشگاه بین المللی قرآن كریم، جشنواره جلوه های رضوی هنرهای سنتی اصفهان و هفتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را در كارنامه خود دارد و تابحال موفق به كسب عنوان شایسته تقدیر در بخش تذهیب در نهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران، نفر برگزیده رشته تذهیب در نهمین جشنواره ملی جلوه های رضوی هنرهای سنتی اصفهان و كسب عنوان شایسته تقدیر در كارگاه آموزش تذهیب و جلدسازی قرآن در بیستمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم در سال ۱۳۹۱ شده است.

كارگاه های آموزشی هنرهای سنتی هر دو ماه یك بار با حضور استادان هنری در موزه خط و كتابت میرعماد به صورت مجانی برای عموم علاقه مندان برگزار می گردد كه تابحال كارگاه های آموزش پاپیه ماشه، قلمدان سازی و جلدهای سنتی ایران در این موزه برگزار شده است. علاقه مندان می توانند برای حضور در سومین كارگاه آموزشی یك روزه هنرهای سنتی با تمركز بر «ساخت كاغذهای سنتی» در روز سه شنبه ۲۱ آذرماه ساعت ۱۱ بامداد به موزه خط و كتابت میرعماد به نشانی میدان تجریش، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان شهید فلاحی، خیابان شهید طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد رجوع كنند.

1396/09/22
00:56:19
5.0 / 5
5733
تگهای خبر: جشنواره , سنتی , كارگاه , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی