فراخوان هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران منتشر گردید

فراخوان هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران منتشر گردید دست و هنر: فراخوان هشتمین جشنواره بازی های ویدئویی ایران منتشر و بدین سان رقابت برای انتخاب برترین بازی های ایرانی سال شروع شد.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی های كامپیوتری، فراخوان هشتمین دوره جشنواره بازی های ویدئویی ایران منتشر گردید و برپایه آن بازی سازان از یكم آذر تا ۱۵ دی ماه فرصت دارند تا بازی های خویش را ارسال نمایند.
یكی از خصوصیت های این جشنواره تغییر نام آن است و به جای استفاده از عبارت «بازی های كامپیوتر ای» برای اولین بار از «بازی های ویدئویی» استفاده شده است. همینطور نام تهران از جشنواره حذف و «ایران» جایگزین شده است. این مبادرت به پیشنهاد فعالان و رسانه های تخصصی این صنعت روی داده تا نام جشنواره، جامعیت بیشتری را پوشش دهد.
از دیگر تغییرات اساسی كه جزئیات آن به صورت كامل در فراخوان جشنواره درج شده، میزان جوایز نقدی است كه افزایش چشمگیری داشته است. به نحوی كه تنها رقم جایزه بهترین بازی سال ۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال خواهد بود.
شناخت و پشتیبانی از استعدادهای موجود در صنعت كشور با رویكرد تقویت صنعت بازی سازی در ایران، قدردانی از بازی سازان بااستعداد و بازی های با كیفیت در سراسر كشور، تولید نگرش مثبت در مدیران عالی كشور جهت گسترش صنعت بازی های ویدیویی و تصحیح نگرش منفی بعضی از مسئولان نسبت به این مقوله و بهره مندی از ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و ادبیات غنی كشور در تولید بازی های ویدئویی همچون اهداف برگزاری این رویداد است.
از دیگر اهداف این رویداد ارتباط و تعامل فعالان صنعت بازی های ویدئویی با دانشگاه ها، جلب توجه واحدها و نهادهای مختلف دولتی برای افزایش سرمایه گذاری در تولید بازی های ویدئویی، معرفی بازی های برجسته بعنوان الگوهایی برای صنعت بازی سازی، استفاده خبری و تبلیغاتی از فضای جشنواره در جهت تولید بازار مناسب برای بازی های ویدئویی و اتصال حلقه جشنواره بعنوان یك ابزار تبلیغاتی در جهت ارتقای سطح اقتصادی بازار بازی های ویدئویی است.
علاقه مندان برای كسب اطلاعات بیشتر، دریافت فراخوان و همینطور ارسال آثار می توانند به سایت جشنواره http: //irangamefestival.ir رجوع كنند.

1397/09/05
20:48:21
5.0 / 5
4435
تگهای خبر: آثار , بازی , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی