امضا تفاهم نامه جهاد دانشگاهی و كارگروه مدولباس

تاكید بر مواجهه فرهنگی با مسئله پوشش

تاكید بر مواجهه فرهنگی با مسئله پوشش دست و هنر: معاون فرهنگی جهاددانشگاهی و دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس تفاهم نامه همكاری مشترك با محور مد و لباس ایرانی ـ اسلامی امضا كردند.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی كارگروه ساماندهی مدولباس حمید قبادی، دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس با حضور در سازمان قرآنی دانشگاهیان كشور از این سازمان بازدید نمود. سپس این بازدید، طی نشستی مشترك عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و حمید قبادی، دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس تفاهم نامه همكاری مشترك بین دو نهاد را امضا كردند.
عیسی علیزاده در این مراسم اظهار داشت: بالاخره جامعه باید به این نكته برسد كه بحث مد و لباس یك سوژه فرهنگی است و با سوژه فرهنگی باید به صورت فرهنگی برخورد كرد.
رشیدی، رئیس جهاد دانشگاهی هنر باز به ارتباط خوب این واحد دانشگاهی با كارگروه ساماندهی مد و لباس اشاره و اظهار نمود: جهاد دانشگاهی واحد هنر دو جشنواره دانشجویی در حوزه مد و لباس دارد كه دبیر كارگروه در هر دو جشنواره با ما همكاری دارد و از گذشته زمینه های همكاری ما مطرح بوده و امضای این تفاهم نامه اتفاق مباركی است كه به گسترش همكاری ها خواهد انجامید.
زهرا كامیاب، معاون مركز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی با اشاره به برگزاری «هكاتون طراحی لباس و زیورآلات با محوریت سوره مباركه كوثر» اظهار داشت: از تمام واحدهایی كه پتانسیل كار در این زمینه را دارند، برای همكاری دعوت شده است.
الهام زایجانی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر باز طی سخنانی ابراز امیدواری كرد با تفاهم نامه منعقده در بحث مناظره دانشجویی و افكارسنجی در حوزه مد و لباس از ظرفیت جهاد دانشگاهی استفاده گردد.
حمید قبادی، دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس باز با تاكید بر جایگاه مهم مد و لباس بعنوان بخش مهمی از سبك زندگی، اظهار داشت: با عنایت به گستردگی جهاد دانشگاهی می توانیم از این توانمندی ها در حوزه مد و لباس استفاده نمائیم.
وی افزود: دوره تك محوری و خودمحوری به اختتام رسیده و باید با همكاری به نتایج مورد نظر رسید. حالا مد و لباس بعنوان محصول مهم صنایع فرهنگی تعریف میگردد و محصولی است كه می تواند جامعه را به سمت اهداف فرهنگی سوق دهد و یا بین آنها فاصله احداث كند.
قبادی اظهار نمود: ما به مد و لباس بعنوان یك صنعت صرف نگاه نمی نماییم، بلكه نگاه ما هنر ـ صنعت مد و لباس است و با عنایت به اینكه جهاد دانشگاهی پژوهشكده های متعددی دارد، می تواند در بحث بازاریابی جهانی و شناخت روش ها و نمایش پیشنهادها به صاحبان سرمایه در حوزه مد و لباس كمك نماید و رویكرد جهانی به فعالیت های ما بدهد.
وی اشاره كرد: از نظر محتوای حرفه ای و طراحان توانمند، حالا دست ما پر است، اما از نظر اطلاع رسانی و ارتقای سطح دانش طراحان در ارتباط گیری با رسانه ها باید از توانایی جهاد استفاده نمائیم.
بر اساس تفاهم نامه امضا شده همكاری و مشاركت در زمینه توسعه فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، هنری در زمینه مد و لباس اسلامی ـ ایرانی و بهره گیری متقابل از ظرفیت های موجود با عنایت به اهداف و مخاطبان طرفین تعهد شد.
تعهدات كارگروه ساماندهی مد و لباس: طراحی سرفصل های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی مشترك با جهاد، همكاری در برگزاری مراسم، مسابقات و جشنواره های مشترك، مشاركت در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه های مورد توافق، بهره گیری از اساتید جهاد دانشگاهی در داوری جشنواره های تخصصی مد و لباس، تسریع در صدور مجوز رویدادهای مد و لباس كه توسط جهاد دانشگاهی برگزار می شود، اعطای شناسه شیما و مالكیت معنوی به شركت كنندگان و برگزیدگان جشنواره ها و مسابقات جهاد دانشگاهی در رابطه با حوزه مد و لباس و... را متعهد شد.
تعهدات جهاد دانشگاهی: همكاری در برگزاری مراسم، مسابقات و جشنواره های مشترك، همكاری و راه اندازی هیئت اندیشه ورز (اتاق فكر) و گفتمان سازی فرهنگی، استفاده از شبكه های اطلاع رسانی الكترونیك و مكتوب جهاد دانشگاهی برای انعكاس اخبار كارگروه، برگزاری مناظره های دانشجویی در زمینه مد و لباس، عفاف و حجاب و همكاری در زمینه برگزاری دوره های آموزشی تخصصی ملی و یا بین المللی به همراه برگزاری آزمون و صدور گواهینامه عاملیت جهاد دانشگاهی واحد هنر و... را متعهد شد.


1397/09/14
14:36:20
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی