معضل بزرگ استان كرمان چیست؟

معضل بزرگ استان كرمان چیست؟ دست و هنر: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان با انتقاد از افزایش تبلیغات تورهای غیرمجاز گردشگری در فضاهای مجازی، اظهار داشت: هم اكنون برگزاری این قبیل تورها به یك معضل بزرگ برای این استان تبدیل گشته است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، "غلامرضا فرخی" در نشستی مشترك با راهنمایان گردشگری استان كرمان اظهار نمود: بدون شك برگزاری این گونه نشست ها فرصتی مناسب برای انعكاس مشكلات و حل مسائل پیش روی راهنمایان گردشگری استان است چونكه هدف ما احداث فضای همكاری دوجانبه است.
وی فعالیت راهنمایان گردشگری را در جذب گردشگران ایرانی و خارجی مهم و موثر دانست و اضافه كرد: عملكرد خوب و مثبت این عزیزان سبب میگردد گردشگران به سفر دوباره ترغیب شوند.
فرخی اشاره كرد: با عنایت به تحریم هایی كه در ماه های اخیر به كشور ایران تحمیل شده، بدین سبب ورود گردشگران به كشور می تواند در رونق چرخه اقتصادی و شكسته شدن این تحریم ها نقش بسزایی ایفا كند.
وی با اشاره به اینكه راهنمایان گردشگری یكی از شاخصه های مهم گردشگری كشور محسوب می شوند، عنوان كرد: در هر برهه از زمان تلاش كردیم تصویر خوب و واقعی از كشورمان به نمایش بگذاریم كه در این زمینه راهنمایان گردشگری می توانند نقش بسیار موثری داشته باشند.
مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان اشاره كرد: باید انجمن صنفی راهنمایان گردشگری با اماكن اقامتی و آژانس های مسافرتی تعامل بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه طبق قوانین با راهنمایان گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی در جهت اجرای تورهای گردشگری تعامل و همكاری داریم، اضافه كرد: استان كرمان دارای 359 راهنمای گردشگری كارت دار است كه به فعالیت های گردشگری می پردازند.
فرخی اظهار نمود: با حضور این تعداد راهنمای تور، به كارگیری افراد فاقد كارت راهنمای گردشگری در اجرای تورهای گردشگری غیرقانونی و غیر قابل توجیه است.
وی با انتقاد از برگزاری تورهای غیرمجاز در سطح استان اظهار داشت: متاسفانه متولیان تورهای غیرمجاز، كه بتازگی از راه شبكه های مجازی به انجام تبلیغات می پردازند، شناخت كافی از گردشگری ندارند و به صنعت گردشگری و تورگردانی استان لطمه وارد می كنند.
فرخی با اشاره به اینكه مجریان این تورها قادر به بیمه كردن مسافران نیستند، اضافه كرد: متاسفانه برگزاری تورهای غیرمجاز، به یك معضل بزرگ برای استان كرمان تبدیل گشته كه امیدواریم با همكاری تعدادی از ارگان ها و نهادهای مربوطه بتوانیم ازبرگزاری این قبیل تورها جلوگیری به عمل اوریم.
مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان بیان كرد: باید برگزاری هرگونه تورها توسط دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز و تحت نظر اداره كل میراث فرهنگی استان صورت گیرد.
وی بر ضرورت راه اندازی اتاق فكر در حوزه گردشگری استان كرمان تاكید و اشاره كرد: در این اتاق فكر از تمامی ایده ها و نظرات در جهت توسعه گردشگری استان بهره گیری میگردد.1397/09/21
15:14:38
5.0 / 5
4589
تگهای خبر: اقامت , انجمن , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی