میراث فرهنگی مجوز عرضه قلیان نمی دهد

میراث فرهنگی مجوز عرضه قلیان نمی دهد دست و هنر: مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان با تاكید براینكه مجوزهای راه اندازی مكان های عرضه قلیان توسط اصناف داده می شود، عنوان كرد: میراث فرهنگی هیچ دخالت و یا اختیاری در این زمینه ندارد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، "محمدمهدی افضلی" در واكنش به برخی اظهارات معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كرمان اظهار نمود: كلیه مجوزهای راه اندازی مكان های عرضه قلیان توسط اصناف داده می شود و میراث فرهنگی صرفا مجوز سفره خانه های سنتی، واحدهای پذیرایی و مجتمع های گردشگری را صادر می كند. به صورت قطع هیچ یك از اماكن تحت نظارت این اداره كل مجاز به عرضه قلیان نیستند.

وی با اشاره به اینكه كارشناسان اداره نظارت اداره كل میراث فرهنگی استان كرمان مراقبت و نظارت دائم درباب عدم عرضه قلیان در اماكن و تاسیسات گردشگری را دارند، اضافه كرد: طبق قانون عرضه هرگونه دخانیات در این اماكن تخلف محسوب و با متخلفان برخورد جدی میگردد.

افضلی با طرح این سوال كه چرا "همیشه برای مقابله با عرضه قلیان صرفا به سراغ چایخانه ها و قلیان سراها می رویم"، اشاره كرد: این در شرایطی است كه اماكن زمینه ساز شیوع مصرف قلیان در جامعه گوناگون هستند به طوریكه امروز حتی در سوپر ماركت ها باز تنباكو و زغال عرضه میگردد و هیچ نهاد و یا ارگانی از قبیل بهداشت و علوم پزشكی با آنها برخورد نمی كنند.1397/09/27
15:06:45
5.0 / 5
4714
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی