طراح لباس باید دارای یك مجموعه هویت دار باشد

طراح لباس باید دارای یك مجموعه هویت دار باشد به گزارش دست و هنر عضو شورای پیشبردی هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با اشاره به اینكه یك طراح در دنیای امروز باید دارای یك مجموعه هویت دار باشد، اعلام نمود: هم اكنون در خیلی از كشورهای جهان، طراحان مد و لباس، با مجموعه ای از طرح های خود به جامعه معرفی می گردند. در واقع داشتن مجموعه ای از آثار طراحی مد و لباس، نشان دهنده تفكر خلاق، ذوق و هنر طراح است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، امیرحسین مهدی زاده- عضو شورای پیشبردی این دوره از جشنواره- بیان كرد: شرط پذیرش آثار طراحان در جشنواره هشتم، ارائه طراحی ها به صورت مجموعه ای (كالكشن) است. یكی از مهمترین اتفاقاتی كه در هشتمین جشنواره مد ولباس فجر افتاده است، مجموعه سازی آثارطراحان است كه به همت كارگروه ساماندهی مد و لباس این ایده جدید، امسال اجرا می گردد.
او افزود: طراحان می توانند جهت شركت در جشنواره امسال، آثار خویش را به صورت مجموعه ای(كالكشن) به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. مجموعه ای از پنج طرح كه سه طرح آن درجشنواره امسال به نمایش گذاشته می گردد.
مهدی زاده با تاكید به این نكته مهم كه مجموعه سازی آثار طراحان نه تنها سبب استاندارد شدن آثار ارائه شده بلكه سبب می گردد هر طرح با هویت همراه باشد، اضافه كرد: اجرای این ایده در جشنواره هشتم مد ولباس باهدف استاندارد سازی انجام گرفته است.
این طراح لباس بیان كرد: طراحان داخلی كشور باید با طراحان خارجی همسو شده و همپای آنان حركت كنند اگر چنین شود. لباس های ایرانی و اسلامی دارای استانداردهای جهانی و قابل رقابت با سایر كشورهای مطرح در زمینه مد و لباس می گردد. برای داشتن رقابت با كشورهای خارجی باید با مجموعه سازی آثار طراحان، به استاندارد جهانی مجهز شویم.
او با اشاره به شعار سال كه ازسوی مقام معظم رهبری سال پشتیبانی از كالای ایرانی و تولید ملی نامگذاری شده است، اظهار داشت: تحقق منویات مقام معظم رهبری در امتداد پشتیبانی از تولیدات ملی جزو مهمترین اهداف هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر است. زمان آن رسیده است كه از فرصت جشنواره برای تحقق حمایت ازكالای ایرانی استفاده نمائیم.
مهدی زاده با اشاره به اینكه هرطراح می تواند یك مجموعه و كالكشن پنج تایی به جشنواره ارسال نماید و سه طرح در نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود، اظهار نمود: در هشتمین جشنواره امسال، طراحان باید آثار خویش را به صورت مجموعه ای از پنج طرح به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند و پذیرش آثار به صورت تكی امكان پذیر نیست.
مسئول بخش كالكشن (مجموعه سازی) هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر مهمترین اتفاق جشنواره امسال را مجموعه سازی آثار دانست و افزود: این اتفاق مهم بهترین فرصت برای طراحان كشورمان است تا با مجموعه سازی آثار خود زمینه ساز هویت و ترویج فرهنگ پشتیبانی از تولیدات داخلی كشور شوند.
1397/10/01
15:48:01
4726
5.0 / 5
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی